1881 – 1938 Saygıyla Anıyoruz…

| Haberler

Milletine esareti ve himayeyi asla yakıştıramayan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 80’inci yıl dönümünde minnet, saygı ve rahmet ile anıyoruz.

Ömrünün büyük bir bölümü savaş meydanlarında geçmesine rağmen her zaman barıştan yana olan Gazi; zekâsı, dürüstlüğü, ileri görüşlülüğü ile düşmanlarının bile hayranlığını kazanmayı başardı.

Halkla el ele vererek, dört bir yandan saldıran düşmanlara karşı destansı bir direniş sergileyen ve ardından yepyeni bir devlet inşa eden Gazi Mustafa Kemal, hedeflerini daima büyük tuttu.

Büyük bedeller ödenerek geri alınan bu güzel ülkenin, cumhuriyetimizin yılmaz savunucuları olarak; bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, her türlü yokluğa direnerek bin bir fedakârlıkla bu toprakları bizlere vatan kılan atalarımıza layık olmak için tüm gücümüzle çalışacağız. Gaziantep nüfusuna kayıtlı hemşerimiz Gazi Mustafa Kemal’in hatırasına sahip çıkarak yüksek hedeflere emin adımlarla yürüyeceğiz. O’nun en büyük eseri olan Cumhuriyetin 100’üncü yılında dünyanın ilk 10 ekonomisi olma hedefimizi gerçekleştirmek en büyük arzumuzdur. Bu yolda yılmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz.

Kurtuluş Mücadelesindeki direnişi vesilesiyle bizzat Mustafa Kemal’in girişimi ile ‘Gazi’lik unvanı ile gururlandırılan Antep, emanetinin kıymeti ve sorumluluğunun farkındadır. Bu duygu ve düşüncelerle kurtuluş savaşımızın başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

Comments are closed.