25 Aralık Kurtuluş Bayramı Mesajı

| Genel

Bir şehir halkının namus ve hürriyetini çiğnetmemek için, silahsız ve cephanesiz bir şekilde on ay dokuz gün boyunca bir taraftan düşmanla, diğer taraftan da açlık ve yoklukla verdiği onurlu mücadelenin unutulmaması ve unutturulmaması gereken yıldönümüdür 25 Aralık tarihi…

25 Aralık atalarımızın inanç, cesaret, azim ve kahramanlığıyla tarihteki en şanlı destanlardan birinin yazıldığı gündür.

Gaziantep savunması, düşmana teslim olmayan Antep halkının vatan, millet aşkıyla, boyunduruk altına girmeyi reddeden kararlılığıyla, silahları olmasa bile kalplerindeki iman gücü ve yumruklarıyla yazdıkları kahramanlık öyküsüdür.

Gazi şehir 6 bin 317 evladını şehit vererek hiçbir yerden yardım ve destek almadan Ayıntap’ı düşman işgalinden kurtarmış ve ‘Gazi’lik onuruna nail olmuştur. Antep’i Gaziantep yapan atalarımız ve şanlı tarihimiz ile gurur duyuyoruz.

Bu vesileyle; başta Antep direnişinde can vermiş aziz şehitlerimiz olmak üzere bu toprakları kanları ile vatan yapan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Gazi şehirli tüm hemşerilerimin 25 Aralık Kurtuluş Bayramını kutluyorum.

Comments are closed.