28. ULUSLARARASI ÇOCUK RESİMLERİ SERGİSİ AÇILDI

| Haberler

Gaziantep 28. Uluslararası Çocuk Resimleri Yarışması ödül töreni Onat Kutlar Tiyatro Salonununda yapıldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Mizyal Sanat Müzesi işbirliğiyle gerçekleştirilen yarışmaya, 18 ülkeden ve 200 öğretmenin koordinasyonunda toplam 3 bin 946 öğrenci katıldı.

5-19 yaş arası çocukların yer aldığı; toplum, kültürel değerler, doğa ve yaşam temalarının işlendiği ve bu yıl 28’ncisi düzenlenen Uluslararası Çocuk Resimleri Yarışması’nda jüri tarafından yapılan değerlendirmenin ardından dereceye giren resimlerin sahipleri ödüllendirildi.

Aralarında dereceye giren resimlerin de bulunduğu 4 bin 200 resmin yer aldığı sergi Onat Kutlar Tiyatro salonunun fuayesinde törenle açıldı.

Törene katılarak açılışını yapan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, ardından sergiye gezerek çocuklarla sohbet etti. Sergiye, Şahin’in yanı sıra çok sayıda davetli, öğrenci ve öğretmenler katıldı.

Bulgaristan’dan gelen ekibin gerçekleştirdiği kukla gösterisinin ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Durdu Yetkinşekerci tarafından verildi.

Comments are closed.