29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun!

| Haberler

Kadınıyla, erkeğiyle, tüyü bitmemiş yetimiyle tüm milletin tek yürek, tek bilek olarak yazdığı Kurtuluş Destanı, büyük fedakârlıklar ve kahramanlıkların öyküsüdür.

İmkânsızlıklar içinde ve her safhası zorlu mücadelelerle dolu olan ancak milletimizin azim ve kararlılığıyla sürdürülen Kurtuluş Savaşı’nın zaferle sonuçlanmasıyla ilan edilen Cumhuriyet bizim emanetimizdir.

İstiklalimizin ve istikbalimizin sembolü olan Cumhuriyetimizi korumak, ecdadımızın mirasına sahip çıkmak ve gelecek nesillere aktarmak hususunda milletçe aynı ruh ve kararlılığa, aynı özveriye sahip olduğumuz ise şüphe götürmez bir gerçektir.

Farklı dil, inanç ve kültürlerin bir arada yaşayabildiği, büyük bir hoşgörü medeniyetinin mirasçıları olarak; birbirimizi kardeşçe kucaklayıp, sımsıkı kenetlenerek, el ele, gönül gönüle, eşitlik ve hürriyet temeline dayanan büyük bir millet olma iradesiyle kurulan Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına doğru birlik ve beraberlik içinde yürümeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Cumhuriyeti en büyük eseri olarak değerlendiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu toprakları kanıyla vatan yapan bütün şehit ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyor, tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı içten dileklerimle kutluyorum.

Comments are closed.