50 BİN KONUTLUK PROJENİN TEMELİ ATILDI

| Haberler

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması planlanan 50 bin konutluk projenin Güzelyurt Mahallesindeki ilk etabının temeli atıldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, temel atma töreninde yaptığı açıklamada, 13 yıllık AK Parti iktidarları döneminde Cumhuriyet tarihinde yapılanın 10 katı konut yapıldığını söyledi.

Geçen 13 yılda TOKİ’nin 600 bin konut yaptığını anımsatan  Şahin, şöyle konuştu:

“Amacımız ve muradımız, çocuklarımızın bizden daha iyi Türkiye’de yaşamaları. Şehir çok hızlı büyüyor. Suriyelilerin gelmesiyle kira ve konut fiyatlarının yükseldiğini hepimiz biliyoruz. Bu sebeple konut yapmaya başladık. İlk etapta 643 konut yapacağız. Bu daha işin başı. Arkadan daha büyük projeler gelecek.”

Yeni toplu konut alanları belirlediklerini aktaran Şahin, herkesin çalıştığı mekanlara yakın konut sahibi olması için çaba gösterdiklerini vurguladı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül de sürekli büyüyen ve gelişen Gaziantep’in, Türkiye’nin ve bölgenin cazibe merkezlerinden olduğunu belirtti.

Bugünkü temel atma töreniyle Gaziantep’e yapılacak 50 bin konut için düğmeye basıldığını anlatan Gül, projenin tamamlanmasıyla kiraların düşeceğini, vatandaşın kira öder gibi ev sahibi olacağını kaydetti.

Vatandaşa hizmet için gece gündüz çalıştıklarını ifade eden Gül, şöyle konuştu:

“Sağlıkta, ulaşımda, eğitimde, AK Parti öncesi ve sonrasını hatırlamanızı ve mukayese etmenizi rica ediyorum. Milletimiz AK Parti ile hizmete kavuştu. Eğitimde yavrularımız okul başlarken sıralarında kitaplarını ücretsiz görebiliyor. Annelerimize kız çocuklarımız için 60, erkek yavrularımıza 50 lira eğitim yardımı veriyoruz. Evde bakıma muhtaç yaşlı vatandaşlarımıza yardımda bulunuyoruz. İnşallah seçim sonrasında bu ücretler artacak ve hizmetler sürecek.”

Gaziantep’i huzurun ve istikrarın başkenti olarak niteleyen Abdulhamit Gül, “Sorunları çözmek için gece gündüz çalışıyoruz. Sizler de 7 Haziran’da desteğinizle yine istikrarı seçerek büyük Türkiye’ye, daha güçlü Gaziantep’e imza atacaksınız” dedi.

Konuşmaların ardından, konuklar butona basarak, 50 bin konutluk projenin ilk etabı olan 643 konutun temelini attı.

Törene, AK Parti Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu, ilçe belediye başkanları, milletvekili adayları ve vatandaşlar katıldı.

Comments are closed.