74 ÜLKENİN BÜYÜKELÇİSİ GAZİANTEP’TE!

| Haberler

BAŞKAN ŞAHİN BÜYÜKELÇİLERE GAZİANTEP’İ TANITTI

Türkiye İhracatçı Meclisi (TİM), Gaziantep Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) tarafından koordine edilen 74 ülkeden 44 büyükelçi ve ülke temsilcisinden oluşan 171 kişilik heyet, Gaziantep Buluşması kapsamında Zeugma Mozaik Müzesi’ni gezdi.

Dünya’nın en önemli merkezleri arasında yerini alan Tarihi İpek Yolu’nun üzerinde bulunan Gaziantep’in tanıtımına dönük düzenlenen 4’üncü Büyükelçiler Gaziantep Buluşması çerçevesinde hazırlanan iki günlük programda, kentin zengin tarihi ve turistik dokusu, yurt dışından gelen misafirlere tanıtıldı. Gezi programına ev sahipliği yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, büyükelçi ve ülke temsilcisinden oluşan 171 kişilik heyet ile Zeugma Mozaik Müzesi’ni gezdi. Başkan Şahin’in sıcak ilgisinden memnun kalan konuklar, Tarihi Zeugma Müzesi’ni yakından görme fırsatı buldu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Türkiye İhracatçı Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin de eşlik ettiği kültür turu, kültür yolu aksında bulunan tarihi han, hamam ve çarşılar geçildi.

Şehrin kültürüne hayran kalan konuklar, Başkan Şahin’in konukseverliği için teşekkür ettiler.

Comments are closed.