ANNELER HOŞGÖRÜ, FEDAKARLIK, ŞEFKAT VE MERHAMETİN DÜNYADAKİ YANSIMASIDIR

| Haberler

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Anneler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Şahin, mesajında, sabır, fedakarlık, koruyuculuk, şefkat, sevgi ve merhamet gibi hasletlerin timsali olan annelerimizin aile ve toplum hayatımızın yapı taşları olduğunu belirtti.

Aile hayatının birleştirici unsuru olan annelerin, aşkın, hoşgörünün, fedakarlığın, şefkat ve merhametin dünyadaki yansıması olduğunu vurgulayan Şahin, “Anne özlemini yaşamımın her anında hisseden biri olarak, sevgili annemin şahsında, hayata gözlerini yummuş tüm anneleri rahmetle, minnetle yad ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Yüreğinde evlat acısı taşıyan ve evladını teröre kurban vermiş şehit annelerine sabır dileyen Şahin, şunları kaydetti:

“Peygamber Efendimizin buyurduğu gibi; ‘Cennet annelerin ayakları altındadır.’ Gerçekten eli öpülesi annelerimiz, büyüklerimizin hayır duasını almak birçok şeyden daha çok kıymetli ve değerlidir.  Bizleri canından, ruhundan, özünden bir parça olarak gören ve tüm hayatını bizim hayatımızın daha iyi olması için harcayan annelerimizin hakkını asla ödeyemeyiz. Biz ancak ve ancak onlara layık, hayırlı birer evlat olarak onlara olan borcumuzu ödemeye çalışabiliriz. Bizler için tüm zorluklara göğüs geren, bizlere iyiliği, dürüstlüğü, doğruluğu, güzel ahlakı öğreten, geleceğimiz için gecesini gündüzüne katan annelerimizin kıymetini çok iyi bilmeliyiz.“

“Yüklendiğimiz sorumlulukları, görevleri ifa ederken, annelerin hayır dualarının, en önemli güç kaynaklarımızdan biri olduğunu hiçbir zaman unutmamalıyız” diyen Şahin, “Bu duygularla tüm annelerin, Anneler Günü’nü kutluyor; ahirete irtihal etmiş tüm annelerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.” dedi.

Comments are closed.