BAŞARILI ÖĞRENCİLERE SERTİFİKALARI TÖRENLE VERİLDİ

| Haberler

ŞAHİN:“ÇOCUKLARIN YÜREĞİNE, KALBİNE BARIŞI VE SEVGİYİ EKMELİYİZ”

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin okulların tatile girmesiyle öğrencilerin boş zamanlarını iyi değerlendirmesi için açtığı “Yaz Spor Okulları” sona erdi.

Etik değerlere sahip sporcuların yetişmesi, sporun yaygınlaşması ve yaşam biçimi haline getirilmesi için açılan ve ücretsiz verilen eğitimlerde Gaziantep’ten yaklaşık 7 bin çocuk faydalandı.

22 merkezde, 136 eğitmen eşliğinde, 12 branşta eğitimi başarıyla tamamlayan öğrencilere sertifikaları bir okulda düzenlenen törenle verildi.

Törene katılan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, burada yaptığı konuşmada, belediye olarak insanı merkeze alan bir çalışma yaptıklarını belirterek, en fazla pozitif ayrımcılığı çocuklar ve gençlere yaptıklarını söyledi.

Yarının yöneticileri çocukların çok iyi yetiştirilmesi gerektiğine vurgu yapan  Şahin,  başarının anne ve babanın bilinciyle direkt orantılı olduğuna işaret etti.

Gaziantep’in çok önemli bir il olduğunun altını çizen Şahin, şöyle konuştu:

“O yüzden birbirinizi çok iyi tanımanız, kardeşliğinizi geliştirmeniz lazım. Herkesin birbirinin emaneti olarak birbirine bakması lazım. Herkesin birbirinin hakkını, hukukunu koruması lazım. Birbirinize inanmanız ve kardeşlik hukukumuzu geliştirmemiz lazım. Bakın şu yaşadığımız hassas dönemde nasıl zaman zaman canımız yanıyor. Nasıl şehitlerimiz geldiği zaman, nasıl yüreğimizi yakıyor. Bunlar olmasın istiyorsak sevgi tohumu ekmeliyiz ve sevgi tohumu sizin yaşınızdan başlıyor. O yüzden çocukların yüreğine, kalbine barışı ve sevgiyi ekmeliyiz.”

Çocuklara herkesi çok sevmelerini tavsiye eden Şahin, hangi mezhepten olunursa olunsun gönüller yapmalarını istedi.

Hz. Mevlana’nın “barış kalpten” başlıyor sözünü hatırlatan Şahin, “İnşallah bugün attığımız sevgi tohumları yarın güzel bir fidana büyük bir sevgi ormanına dönüşecektir” dedi.

Şahin’in çocuklara sertifikalarını takdim ettiği törenin sonunda, katkılarından dolayı İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Şahinbey ve Şehitkamil Halk Eğitim merkezlerine teşekkür sertifikları verildi.

Comments are closed.