BAŞBAKAN YARDIMCISI FİKRİ IŞIK’TAN, GAZİANTEPLİLERE ÖVGÜ

| Haberler

GAZİANTEP ÇALIŞKAN İNSANLARIN ŞEHRİDİR

Kocaeli’nde düzenlenen Gaziantep Tanıtım Günleri açılışında konuşan Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Gaziantep’i övdü dolu sözler anlattı. Işık, “Çalışkan insanların şehridir Gaziantep, çalışırken yemesini de bilir, sadece kendi yemez, yedirmeyi de iyi bilir” dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin ise Işık’a, övgüsünden dolayı Gaziantepliler adına teşekkür etti.

Başbakan Yardımcısı Işık, sanayisiyle, tarihiyle, üretkenliğiyle yemek kültürüyle adından sıkça söz ettiren Gaziantep’e, hakkını teslim etti. Kocaeli’ndeki Gaziantep Tanıtım Günleri’ne katılan Işık, Doğu’nun gözbebeği olan gazi şehirden övgüyle bahsetti.

IŞIK: SADECE KENDİSİ ÇALIŞMAZ, YANINDAKİNİ DE ÇALIŞTIRIR

Gaziantep insanının çalışkanlığıyla bilindiğini kaydeden Işık, “Ama sadece kendisi çalışmaz, yanındakini de çalıştırır, memlekete istihdam kazandırır. İstiklal sürecindeki o mücadelesiyle Gazi olarak adlandırılmıştır. Çalışkan insanların şehridir Gaziantep. Gaziantep çalışırken yemesini de bilir. Neyi yiyeceğini iyi bilir. Ama sadece kendi yemez, yedirmeyi de iyi bilir” diye konuştu.

HEP DESTEK OLDU

Başkan Şahin’in kentin ekonomik bakımından gelişimini tamamlamasında kilit bir rol üstlendiğini sözlerine ekleyen Fikri Işık, şehrin büyümesi, gelişmesi ve istihdamın artırılması için her zaman Gazianteplilere destek verdiğini kaydetti.

ŞAHİN, FİKRİ IŞIK’A TEŞEKKÜR ETTİ

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın Gaziantep insanının nazarında çok özel bir yeri olduğunu belirterek, Gazianteplileri öven sözlerinden dolayı kendisine teşekkür etti.

Comments are closed.