BAŞBAKAN YILDIRIM’DAN BAŞKAN ŞAHİN’E ÖVGÜ

| Haberler

GAZİANTEP ŞEHRİNE “KADIN ELİ” DEĞMİŞ

Çeşitli etkinliklere katılmak için Gaziantep’e gelen AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e şehrin gelişimine katkı sunan başarılı çalışmaları hayata geçirdiği için teşekkür etti, övgü dolu sözlerle hakkını verdi. Yıldırım, “Gaziantep’te şu an 5 Organize Sanayi Bölgesi var. Gaziantep’i artık kimse tutamaz. Her şeyden evvel Gaziantep, ‘kadın eli’ değmiş bir şehir. Maşallah Gaziantep, yollarıyla, çevresiyle, şehircilik anlayışıyla farklı bir noktaya geldi” dedi.

YILDIRIM: GAZİANTEP DEVLET DESTEKLİ KALKINMA YOLUNU BEKLEMEMİŞ

Gaziantep Havalimanında milletvekilleri, belediye başkanları ve partililer tarafından karşılanan Başbakan Yıldırım’a, Başbakanlık otobüsüyle Hasan Kalyoncu Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki Doktora Tevcih Töreni’nde fahri doktora belgesi takdim edildi.

Başbakan Yıldırım, Gaziantep’in Suriye ve Irak savaşında terörde asla pes etmediğini, hep ayakta durmayı başardığını belirterek, şunları aktardı: “Gaziantep farklı bir şehir. Neden farklı bir şehir Gaziantep,  özgüvenini kazanmış bağımlı yaşamaktan değil, bağımsız olarak geleceğini inşa etmeyi tercih etmiş bir şehir. Bu ne demek? Yani devlete bağımlı, devletten maaş alanı düşünün mesela, bütün geliri o. Böyle illerimiz var mı, var. Doğu’da var, Erzurum, Sivas var. Daha fazla devletten kadro gitmesi, üniversiteye daha fazla imkan sağlanması, o şehirlerimizin en fazla memnun olduğu şey. Çünkü ayrı bir girişim ruhu gelişmemiş. Bu tabii şartlardan da kaynaklı, iklim şartları, bir kültür… Ama Gaziantep, Kayseri gibi illerimiz devlet destekli kalkınma yolunu beklememiş. Ne yapmışlar, ‘Kardeşim biz yapacağız. Aşağıda Suriye, Irak, bütün Orta Doğu, tüm bu pazar var. Biz de çalışacağız, üreteceğiz ve bunu da satacağız.’ Yani Gaziantep dış ticaretimizde 6’ncı sırada. Gaziantep şu an 5 Organize Sanayi Bölgesi (OSB) car, Polateli-Hassa Tünelleri’nin yapıldı mı değme keyfine, o zaman kim tutar Gaziantep’i. Hızlı tren çalışmaları sürüyor. Her şeyden evvel Gaziantep, ‘kadın eli’ değmiş bir şehir. Maşallah yollarıyla, çevresiyle, şehircilik anlayışıyla farklı bir noktaya geldi.”

BÖLÜNMÜŞ YOL 396 KİLOMETREYE ÇIKARTILDI

Gaziantep programı kapsamında Karataş Spor Salonu’ndaki AK Parti Gaziantep Gençlik Kolları 5’inci Olağan İl Kongresi’nde halka seslenen Yıldırım, AK Parti göreve geldiğinde Gaziantep’te sadece 116 kilometre bölünmüş yol olduğunu, bunun üzerine 280 kilometre daha ilave ederek, bölünmüş yolu 396 kilometreye çıkardıklarını belirtti.

YILDIRIM KUZEY ŞEHİR PROJESİNİ HATIRLATTI

GAZİ-RAY projesinin gelecek yıl tamamlanacağını belirten Başbakan Yıldırım, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle 50 bin konut projesi başlatıldığını, konutların yaklaşık 2 bin 800’ünün ihalesinin yapıldığını ve inşaat safhasına geçildiğini anlattı.

ŞAHİN: BAŞBAKANIMIZ HER ZAMAN DESTEKÇİ OLDU

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise, Başbakan Yıldırım’ın kentin gelişmesi ve şehrin yaşam kalitesinin artırılması için hazırlanan tüm projelerde gazi şehrin yanında olduğunu kaydetti.

Başkan Şahin, büyük bir zekayla hazırlanan uluslararası çaptaki projelerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği Başbakan Binali Yıldırım’ın ferasetiyle hayata geçirildiğini vurguladı.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE ZİYARET

Kongrenin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i makamında ziyaret eden Başbakan Yıldırım’ı, down sendromlu çocuklardan oluşan bando takımı karşıladı. Karşılamanın ardından Başkan Şahin, Başbakan Yıldırım’a 4 yıl içerisinde tamamlanan ve yapımı devam eden yatırımlar hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Başbakan Yıldırım, başarılı çalışmalarından ötürü Başkan Şahin ve ekibini kutladı.

Comments are closed.