BAŞKAN ŞAHİN: ANNELER, YARINLARA YÖN VERECEK GÜÇLÜ BİREYLERİ YETİŞTİREN TOPLUM MİMARLARIDIR

| Haberler

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, annelerin yarınlara yön verecek güçlü bireyleri yetiştirerek toplum mimarlığı yaptığını kaydetti.

Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Başkan Şahin, beslemeyi, sadakati, cesareti, büyütmeyi, sabır göstermeyi, hoşgörü ve sevgiyi tek bir çatı altında buluşturmayı karşılıksız başarabilen tek varlığın, anneler olduğunu belirtti.

Şahin, şöyle devam etti: “Anneler, yarınlara yön verecek güçlü bireyleri yetiştirerek toplum mimarlığı yapıyorlar. Bizler için tüm zorluklara göğüs geren, bizlere iyiliği, dürüstlüğü, doğruluğu, güzel ahlakı öğreten, geleceğimiz için gecesini gündüzüne katan annelerimizin kıymetini çok iyi bilmeliyiz. Hayattaki en büyük destekçimiz olan annelerimizi üzmeyelim. Annelerimizi mutlu etmek, annelerimizin yüreklerini sevgiyle doyurmak, onların ilgisine layık olmak hepimiz için asli bir görev olmalıdır.”

Annelerin, aşkın, hoşgörünün, fedakârlığın, şefkat ve merhametin dünyadaki yansıması olduğuna yürekten inandığına vurgu yapan Şahin, bir anne ve annesine olan özlemini yüreğinde taşıyan biri olarak, bu özel ve anlamlı günde sevgili annesinin şahsında, hayata gözlerini yummuş tüm anneleri rahmetle ve minnetle andı.

Annelere türküler yakan, şiirler yazan, cenneti onların ayakları altına serecek kadar anneliğe önem veren bir kültürden geldiklerin belirten Şahin, sevginin en büyüğü ve en vazgeçilmezinin anne sevgisi olduğuna dikkati çekti.

Bütün annelerin kutsal olduğunu, anneleri, mutlu ve huzurlu bir toplumun ilerleyip, kendisi için koyduğu hedeflere ulaşabileceğini dile getiren Şahin, “Ömürlerini ailelerine adayan, her daim hürmetlerin en büyüğünü hak eden annelerimizin ve yüreklerine evlat ateşi düşmüş, evlat acısını tatmış, ‘vatan sağ olsun’ diyerek bağrına taş basmış şehit ve gazilerimizin, cefakâr analarının da ellerinden öpüyor ve Anneler Günü’nü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Comments are closed.