BAŞKAN ŞAHİN: BERAT; AF VE MAĞFİRET, İHSAN VE MÜKÂFAT GECESİDİR

| Haberler

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Mübarek Ramazan ayı öncesinde kutlanan ve insanlığın günahlarından kurtuluşunun müjdecisi olarak bilenen Berat Kandili’nin aynı zamanda af ve mağfiret; ihsan ve mükâfat gecesi olduğunu bildirdi.

Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Şahin, kandillerin kültür ve geleneğimizde önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayarak, “Kandiller aramızdaki dargınlık ve küskünlüklerin bitmesinde, barış ve hoşgörünün yayılmasında önemli bir yere sahiptir. Bu anlamlı gün, toplumsal dayanışma, akrabalık ve kardeşlik hukukunu pekiştirmemiz için güzel bir vesiledir. Ümit ederim ki bu mübarek gece, yeniden uyanışa vesile olur. Kalpler ve hüsnüniyetler birleşir, birlik ve beraberliğimiz güçlenir. Mübarek Ramazan ayı öncesinde kutlanan ve insanlığın günahlarından kurtuluşunun müjdecisi olarak bilenen Berat Kandili’nin tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Yaklaşık iki hafta sonra Allah’ın izniyle kavuşacağımız Ramazan-ı Şerif’in müjdecisi olan Berat Kandili, aynı zamanda af ve mağfiret; ihsan ve mükâfat gecesidir” ifadelerini kullandı.

Semaya açılacak ellerin, yapılacak duaların Allah katında kabulünü dileyen Başkan Şahin, şunları aktardı: “Bu gecenin, ülkemizin, İslam âleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın hidayet, barış ve huzuruna, bütün müminlerin tövbe ve dualarının kabulü ile arınma ve affına vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”

Comments are closed.