BAŞKAN ŞAHİN BEYLERBEYİ-BEYKENT İÇME SUYU DEPOSU İNŞAATINI İNCELEDİ

| Haberler

ŞAHİN: ALTYAPI ÇALIŞMALARINA, GÜNÜ BİRLİK YAKLAŞMADIK

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Beylerbeyi-Beykent bölgesi içme suyu hattı ve içme suyu deposu inşaat çalışmalarını yerinde inceledi, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Başkan Şahin, altyapı çalışmalarıyla şehrin geleceğinin planlandığını kaydederek, “Altyapı çalışmalarına, günü birlik yaklaşmadık, popülizm yapmadık. Bu şehrin yer altını kuvvetlendiremezseniz yer üstünü kontrol altına alamazsınız” dedi.

7 MAHALLENİN SU İHTİYACI GİDERİLECEK

25 bin nüfuslu Beylerbeyi-Beykent bölgesinin su ihtiyacını karşılayacak olan 47 milyon 753 bin TL bütçeli Beylerbeyi-Beykent bölgesi içme suyu projesi kapsamında 108 kilometre boru hattı döşenecek, çalışmaların tamamlanmasıyla 7 mahallenin su ihtiyacı giderilmiş olacak.

SU DEPOSU İNŞAAT ÇALIŞMALARI BAŞLADI

İl nüfusunun hızla büyümesi, barınma ihtiyacında artışa ve yeni yerleşim bölgelerinde yapılaşma hızının katlanmasına yol açtı, yeni yerleşim bölgelerinin altyapı çalışmalarının hızla hayata geçirilmesi zorunluluğu doğdu. Bu kapsamda GASKİ Genel Müdürlüğü tarafından bir yıl önce başlatılan Beylerbeyi-Beykent bölgesi içme suyu hattı ve içme suyu deposu inşaat çalışmalarının yüzde 40’ı tamamlandı.

ŞAHİN: BEYLERBEYİ-BEYKENT ADETA BİR ŞEHİR

Bölgede yürütülen çalışmaları inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Şehir çok hızlı büyüyor. Büyüyen şehrin ihtiyaçlarını büyük yatırımlarla gidermemiz gerekiyor. 250 bin kişinin yaşayacağı Beylerbeyi Beykent, kendi içerisinde bir şehir. Birçok ilden daha büyük olan bölge, başlı başına bir şehir olacak. Biz de halkımızın önünden giderek gelen göçü yöneterek, onların yaşam kalitesini, vatandaş memnuniyetini artırabilmek için su, kanalizasyon ve atık su gibi ciddi bir alt yapı yatırımı gerekiyor.

YENİ ÇELİK BORU SİSTEMİ KULLANILIYOR

Bu şehrin en önemli işi su yönetimidir, bu şehir için su gerçekten hayattır. Şehrin içme suyu ihtiyacının kendi sınırları içerisinde ancak yüzde 5’ini karşılıyoruz. Gelen suyun depolanması, uygun şartlarda, maliyette ve kalitede halkımıza problemsiz bir şekilde suyun götürülebilmesi için büyük bir yatırım gerekiyor. 20 bin metreküplük çok büyük bir deponun yüzde 40’ı tamamlandı, bir taraftan ön germeli borulardan çıkarak, yeni bir çelik boru sistemine geçiyoruz.

ALTYAPI ÇALIŞMALARIYLA GELECEK PLANLIYORUZ

Altyapı çalışmalarıyla halkımızı rahatlatacak, yaşam kalitesini arttıracak bir gelecek planlıyoruz. Altyapı sorunlarına günü birlik yaklaşmadık, popülizm yapmadık. Bu şehrin yeraltını kuvvetlendirmeden yerüstünü kontrol altına alamazsınız. GASKİ, hem iyi proje üretiyor, hem de bu projeye en uygun bütçeyi finansı yakalıyor, bu manada Türkiye’nin en iyilerinden, hızlı ve kaliteli büyüyen GASKİ Genel Müdürlüğü ekiplerine bu özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi

SÖNMEZLER: ÇALIŞMALARIN YÜZDE 40’I TAMAMLANDI

Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi (GASKİ) Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler çalışmaların yüzde 40’ının tamamlandığını, inşaatın bitmesiyle Beylerbeyi-Beykent bölgesinde yaşayan 250 bin kişiye su temin edileceğini belirtti.

MUHTARLARDAN ŞAHİN’E TEŞEKKÜR

Beylerbeyi-Beykent bölgesi muhtarları da Büyükşehir Belediyesinin altyapı çalışmalarını yakından takip ettiklerini kaydederek, “Bölgenin su ihtiyacı en kısa sürede giderilecektir. Başkanımızın hizmet aşkı, bu şehri hiçbir zaman sıkıntıya sokmaz, onun Gaziantep hayalini biliyoruz. Bölgeye çok büyük bir yatırım geliyor. Yaklaşık 50 milyon liralık bir yatırımla 7 mahallenin su ihtiyacı giderilecek. Başkan Şahin’e hizmetlerinden ötürü teşekkür ediyoruz” dediler.

Comments are closed.