BAŞKAN ŞAHİN EN BAŞARILI BELEDİYE BAŞKANLARI SIRALAMASINDA İLK 3’TE

| Haberler

ORC Araştırma Şirketi, 30 büyükşehir belediye başkanının performansını ölçtü. Buna göre, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kent estetiği, sosyal hizmetler, ulaşım, yeşil alan ve parklara ilişkin hizmetleri bakımından üçüncü oldu.

Dünya Araştırmacılar Derneği ESOMAR üyesi olan ORC (Objective Research Center), Mart 2014 yerel seçimlerinden bu yana geçen 3 yıllık süreçte, büyükşehir belediyelerinin hizmetini ele aldı, vatandaşların belediye hizmetleriyle ilgili kanaatini tespit etti. 30 büyükşehir belediyesinin performansının değerlendirildiği Eylül 2017 ayı araştırma sonucunda Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yüzde 59 oyla üçüncü oldu.

ORC tarafından 3 ayda bir yapılan Yerel Yönetimler Performans Araştırmasının Temmuz-Eylül 2017 sonuçları açıklandı. Araştırma, farklı sosyo-ekonomik ve sosyo-demografik gruba mensup kişilerden yaş, cinsiyet ve eğitimine göre tesadüfi yöntemle seçilmiş 12 bin 305 kişiyle “Bilgisayar Destekli Telefon Görüşmesi’’ yöntemiyle gerçekleştirildi.

Vatandaşlara “Çevre düzenlemesi ve temizliği, kent estetiği, sosyal hizmetler, ulaşım, yeşil alan ve park” hizmetlerine göre belediyelerin son 3 yıllık performansı soruldu.

Buna göre ilk 3’e giren en başarılı belediye başkanları, yüzde 62,5 oranıyla Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yüzde 60,6’yla Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve yüzde 59’la Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin oldu.

Comments are closed.