BAŞKAN ŞAHİN HUKUK MÜCADELESİ BAŞLATTI

| Haberler

ŞAHİN, CHP’Lİ YARKADAŞ’A 100 BİN TL’LİK TAZMİNAT DAVASI AÇTI

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, hakkında görevden alınacağı yönünde sosyal paylaşım sitesi twitter hesabından ortaya attığı asılsız iddiayla ilgili olarak CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş’a 100 bin TL’lik manevi tazminat davası açtı.

HAYIR KURUMUNA BAĞIŞLAYACAK

Başkan Şahin, sosyal medya üzerinden yanlış algı uyandırıcı mesnetsiz paylaşım yapan CHP’li milletvekili Yarkadaş’la, hukuk önünde hesaplaşacak. Yarkadaş hakkında, Gaziantep Asliye Hukuk Mahkemesine manevi tazminat davası açan Şahin, davayı kazanması halinde 100 bin TL’yi hayır kurumuna bağışlayacak.

Bundan böyle kendisi hakkında gerek sosyal medya üzerinden gerekse yazılı ve görsel basın yoluyla algı kirliliği operasyonu yapanlara karşı hukuk mücadelesi vereceğini açıklayan Başkan Şahin, CHP İstanbul Milletvekili Yarkadaş’a siyasi sorumsuzluğun hesabını yargı önünde soracağını kaydetti.

SORUMSUZLUĞUN BEDELİNİ ÖDEYECEK

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş’ın 5 Ekim 2017 günü twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımı hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin, “CHP’li vekil Yarkadaş, hakkında Gaziantep Asliye Hukuk Mahkemesine 100 bin TL’lik manevi tazminat davası açtım, mahkemenin kazanılması durumunda 100 bin TL’yi bir hayır kurumuna bağışlayacağım. Bu kişi, algı operasyonuyla şehrin kaderiyle oynadı. Bize, kötülüğe kötülükle cevap vermek yakışmaz. O yüzden hukuk devletinin gereği olarak şehrimin ve kendi hakkımı yasal çerçevede arayacağım. Herkes sorumsuzluğun bedelini yargı önünde vermeli ki bir daha böylesi bir hata yapmasın” dedi.

Comments are closed.