BAŞKAN ŞAHİN, KIZ YURTLARINI ZİYARET ETTİ

| Haberler

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı Nilüfer ve Ümmü Gülsüm Kız Öğrenci Yurtlarını ziyaret etti.

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun’un da eşlik ettiği ziyarette, öğrencilerle tek tek ilgilenen  Şahin, onlarla sohbet etti.

Gaziantep’te 4 üniversite bulunduğunu hatırlatan Şahin, şöyle konuştu:

“Bu yurtta çok ciddi bir kapasite var. Bu kapasitete birlikte yaşamak, sizin ihtiyaçlarınızı, yaşam şeklinizi, çalışma imkanlarınız, bütün sosyal donatılarınızla ilgili kısımda neler yaptık, neler yapmalıyız. Ailelerinizi, annenizi, babanızı, sizi yetiştiren ailelerinizi kutluyorum, sizi kutluyorum. Buralara gelmek öyle kolay değil. O puanları almak, o okullara yerleşmek, burada yaşamak, şehir değiştirmek bunların hiçbiri kolay değil. Ben kendi yaşantımdan bunu birebir yaşamış bir kardeşiniz, ablanızım, kabul ederseniz ikinci annenizim.”

Öğrencilerin yaşam, barınma ve çalışma ortamlarının önemli olduğuna dikkati çeken Şahin, ekip olarak hizmetlerinde olduğunu vurgulayarak, güçleri ölçüsünde yardımcı olacaklarını kaydetti.

Konuşmaların ardından Şahin ve beraberindekiler, öğrencilerin sorun ve sıkıntılarını dinledi.

Comments are closed.