BAŞKAN ŞAHİN’DEN İSTANBUL’DA KÜLTÜR VE SANAT GÖRÜŞMELERİ

| Haberler

GAZİANTEP KÜLTÜR VE SANATIN MERKEZİ OLACAK

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, İstanbul’da kültür ve sanat faaliyetleri konusunda önemli görüşmeler yaptı.

Başkan Şahin, önce kültür ve sanat yayıncılığında önemli bir konumda bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş Genel Müdürü Nevzat Kütük ile bir araya geldi.

Şahin, Kütük ile Kültür A.Ş’nin yayınlarını, İstanbul Kitapçısı ve Hediyem İstanbul projelerini konuştu.

Şahin, kültür sanat faaliyetleri konusunda önemli tecrübeleri olan, İstanbul Film Festivali’nin de düzenleyicisi İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı (İKSV) Genel Müdürü Görgün Taner’den festivaller hakkında bilgi aldı.

Ardından Başkan Şahin, önümüzdeki yıl düzenlenmesi planlanan Gaziantep Kitap Fuarı’na farklı bir boyut katabilmek amacıyla Türkiye’nin en büyük ve köklü kitap fuarını düzenleyen TÜYAP Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal ve Genel Sekreteri Ferda Tuncer ile de buluştu.

Genel Sekreter Yardımcısı Dr. G. Serdar Tolay ile Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Hülya Yıldız’ın da katıldığı görüşmeler sonrasında Şahin “medeniyetler şehri Gaziantep’in kültür ve sanat alanında ulusal ve uluslararası etkinliklere ev sahipliği yapacak bir konumda olduğunu ve önümüzdeki yıllarda kültür ve sanatın merkezi olacağını” vurguladı.

Comments are closed.