BAŞKAN ŞAHİN’İN GİRİŞİMLERİ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİ RAHATLATTI

| Haberler

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in girişimleri ile başlatılan üniversiteli öğrencilere yönelik yeni yapılan yurtlar öğrencileri rahatlattı.

Geçmiş yıllarda yurt sıkıntısı yaşayan öğrencilerin bu sıkıntılarına çözüm üreten Şahin, hayırsever işadamları ve sanayicilerin destekleri ile öğrenciler için yeni yurtlar yaptırdı. 2015–2016 eğitim öğretim yılının açılması ile öğrencilerin yurtlara olan ilgisinin de geçen yıllara oranla daha çok olduğu tespit edildi.

Kredi Yurtlar Bölge Müdürlüğü verilerine göre bu sene yeni yapılan yurtlarda kapasitelerin arttığı ve öğrencilerin daha rahat bir barınma imkanına kavuştuğu belirtildi.

Gaziantep’te bulunan 4 üniversitede okuyan öğrencilerin barınma sıkıntısı yaşamasından dolayı Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü ile irtibata geçerek yeni yurtlar yaptırmıştı. Yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerin bu yurtlara büyük ilgi gösterdiği açıklandı.

İbrahimli’deki yurdun bin 460, Karataş Nilüfer kız öğrenci yurdunun 2 bin 208, Karataş Ümmü Gülsüm öğrenci yurdunun 2 bin 976, Abdülkadir Güllüoğlu yurdunun bin 460, Abdülkadir Geylani yurdunun 722, Şahinbey erkek öğrenci yurdunun kapasitesinin ise bin 11 olduğu belirtildi.

Daha önce toplamda 4 bin kişilik olan öğrenci yurtları kapasitesinin 10 kişiye çıkartan Şahin’in bu tutumu kamuoyunda da destek gördü.

Öğrencilerin Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü’nden gerekli kayıt evrakları ve forumlarını alarak müracaatlarını yapmaları gerekiyor.

Comments are closed.