Bilinçli Tüketicilerimizi Ödüllendirdik

| Haberler

Bilinçli tüketim çok önemli. Çünkü bilinçli tükettiğimiz zaman israfı en alt düzeye indirgeyebiliyoruz. İsraf da tasarrufu ve elbette ki büyümeyi, gelişmeyi beraberinde getiriyor. Doğal kaynaklarımızın bilinçsizce tüketimi veya teknolojinin yanlış kullanımı sadece maddi zarar getirmekle kalmaz dünyamıza, çevremize ve geleceğimize de zarar verir.

Bilinçli tüketici olduğumuzda tercih edilmeyen kötü ve kalitesiz mal ve hizmetin yerini iyi ve kaliteli mal veya hizmet alıyor. Piyasada tüketiciyi kandırmaya yönelik ürünler ya da sağlıksız ve güvensiz ürünler azalıyor.

Yani bilinçli tüketim ya da tüketici haklarını bilmek ve herhangi bir sorunla karşılaşıldığında yapılması gerekenleri öğrenmek her anlamda önemli ve uzun vadede hem şahıslara hem de ülkemize kazandırması açısından son derece gerekli.

Konuyla ilgili eğitimlerimizi ve denetimlerimizi sürdürüyoruz. Bu alanda çalışmalarına devam eden Zabıta Daire Başkanlığımız aracılığı ile bilinçli tüketicilerimizi ödüllendirdik. 5 ayrı dalda dereceye giren hemşerilerimiz plaketlerini alıp hem mutlu hem de örnek oldular.

.

Comments are closed.