BM TOPLANTISINDA GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR ETKİNLİĞİ

| Haberler

BAŞKAN ŞAHİN, “SAVAŞ MAĞDURLARI, KADIN VE ÇOCUKLARI” ANLATACAK

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve KADEM “Savaş Mağdurları – Kadın ve Çocuklar” paneli düzenleyecek.

Birleşmiş Milletler’in (BM) ilk kez 23-24 Mayıs 2016 tarihlerinde İstanbul’da düzenleyeceği “Dünya İnsani Zirvesi” kapsamında gerçekleştirilecek panelde Şahin, Gaziantep halkı ve Büyükşehir Belediyesinin savaş mağduru kadın ve çocuklar için yaptığı çalışmaları anlatacak.

Lütfi Kırdar Kongre Merkezi Rumeli A Salonu’nda saat 16:30’da Prof. Dr. Aşkın Asan’ın moderatörlüğünde başlayacak olan panelde, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, KADEM Genel Başkanı Sare Aydın Yılmaz, Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Prof. Dr. Murat Ali Yülek ve Prof. Dr. Edibe Sözen konuşmacı olarak yer alacak.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN GÖÇMENLERE YAKLAŞIMI  ANLATILACAK

Panelde, tecrübe paylaşımları yapılarak, kamu kurumları, yerel yönetimler ve uluslararası kuruluşlar için değişen ihtiyaçlar, çıkarılan dersler ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgilendirici bir kanal oluşturmak hedefleniyor.

Ana mesajı Suriye’de süren iç savaşa son verilmesi ve barışın sağlanması olarak belirlenen etkinlikte, eğitim, sağlık, sosyal uyum ve istihdam konusunda  Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin yaklaşımı katılımcılara anlatılacak.

Panelde, KADEM’in hazırladığı Savaş Mağduru Suriyeli Mülteciler  ile ilgili video ve  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve şehrin genel durumu ile belediyenin sosyal hizmet modelini anlatan bir kısa film gösterimi de gerçekleştirilecek.

Kamu sektörü ve üniversiteyi bir araya getiren panelde, savaştan dolayı ülkelerini terkederek Türkiye’ye sığınan kadın ve çocukların sorunlarına dikkat çekilmesi amaçlanıyor.

Comments are closed.