BOTANİK BAHÇESİ’NDE GÖRSEL ŞÖLEN ZAMANI!

| Haberler

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı baharın gelişini yaptığı çeşitli etkinliklerle kutluyor.

Baharın gelişi lalelerin müthiş görselliği taçlandıran Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı yetkilileri öğrenciler için özel alanlar oluşturdu. Burada öğrenciler toprak, güneş ve çiçek ile iç içe kalarak keyifli bir gün geçirdiler.

Botanik Bahçesi’nde oluşturulan 10 özel tasarım bahçelerini tek tek gezen ve çocuklar ile fotoğraf çektiren Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, bir ara vatandaşlara yapılan sıkma ile Osmanlı şerbetinden ikram etti.

Vatandaşların büyük ilgisi ile karşılaşan Şahin, daha sonra basın mensuplarını açıklamalarda bulundu. Belediyecilik anlayışında vatandaşa yol, su, konut gibi hizmetlerin yanı sıra kültürel ve sosyal belediyecilik hizmetlerinin de verilmesi gerektiğini belirten Şahin, “Elimizde çok büyük bir hazine var. Botanik Bahçemizde çok güzel mekânlar yaptık. Bu mekanlarda yerelden evrensel güzel işler yapmak istiyoruz. Bostandan çıkan marullarla salata yapıp gelen misafirlerimize ikram ediyoruz. Küçükbaş hayvanlarımızla ekolojik kulüpte çocuklarımıza neler olabileceğini gösteriyoruz. Topraktan gelen nimeti çocuklarımıza nasıl ulaştırdığımız gösteriyoruz. Çevreyi ve doğayı koruyarak kullanan bir anlayış var” diye konuştu.

Göreve başlarken “Doğaya aşkımızı ilan ediyoruz” sloganı ile başladıklarını ve doğuya ne kadar önem verdiklerini ifade eden Şahin, “Bu şehirde doğayı korumanın maliyeti çok daha yüksek. Özellikle su fakiri bir şehir olduğumuz için bunun hem temizliği hem de koruması hem de halkımızın daha iyi istifade etmesi için çalışmalar yapıyoruz” dedi.

3 MİLYON LALE DİKTİK

Botanik Bahçesi’nde 3 milyon lale ile çocuklara ve vatandaşlara güzel bir görsel oluşturduklarını aktaran Şahin, İstanbul’dan sonra en büyük lale bahçesini kurduklarını açıklayan Şahin, çeşitliliği arttırarak halkın hizmetine sunduklarını söyledi.

Yarın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Safari Parkı’nda çocuklara yönelik Coşkun Aral ile foto safari yapacaklarını belirten Şahin,  “Türkiye’de ilk kez Zooloji Müzesi’ni açacağız. Nisan ve Mayıs ayı içerisinde doğa ve çocuk üzerine kültürel ve sosyal projeler yapmaya devam ediyoruz. Fen İşlerimizin bunların alt yapısını, Kültür ile Park-Bahçeler Daire Başkanlığımız da üst yapısını yaparak halkımızın hizmetine sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Comments are closed.