BU ANLAMLI GECENİN ARAMIZDAKİ GÖNÜL BAĞLARINI, BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ GÜÇLENDİRMESİNİ DİLİYORUM

| Haberler

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Berat Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Şahin, mesajında, Berat Kandili’nin tüm İslam alemi için hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak, kandilin kurtuluş, af ve arınma, Yaradan’ın affına sığınmak, bağışlanma gibi anlamlara geldiğini belirtti.

Kandillerin aramızdaki dargınlık ve küskünlüklerin bitmesinde, barış ve hoşgörünün yayılmasında önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Şahin, şunları kaydetti:

“Yaradanın affına sığınmak, bağışlanma dilenmek için fırsat sunan Berat Kandili, aynı zamanda, insanlar arasındaki dargınlıkları, küskünlükleri gidermek, yıktığımız gönülleri, kırdığımız kalpleri onarmak için de bir fırsattır. İnanıyorum ki, bu özel gece dolayısıyla, tüm vatandaşlarımız vicdani bir muhasebe yapacak, dargınlıkları ve küskünlükleri unutacak, barışın, dostluğun ve kardeşliğimizin pekiştirilmesi için çaba harcayacaktır. Bu bağışlanma mevsiminde Müslümanlara düşen tefekkür, niyaz ve tövbedir. Bu vesileyle tüm İslam aleminin ve vatandaşlarımızın Berat Kandilini tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin aramızdaki gönül bağlarını, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmesini diliyorum.”

Comments are closed.