Bu Geceyi İyi Değerlendirmek Ve Mevsimin Manevî Hasatını Toplamak Her Müslüman İçin Büyük Bir Fırsattır

| Haberler

Regaip Kandili, kalp kapılarını açan bir anahtar olmasının yanında, insanlar için rahmet ve merhamet ışığıdır. Regaip Kandili mübarek üç aylar boyunca yaşanacak manevi ziyafetin adeta habercisi gibidir. Bu mübarek gecenin tüm Müslümanların kurtuluşuna, huzuruna, esenliğine vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum.

Üç aylar, Müslümanlar için manevi bir hasat mevsimidir. Bunu iyi değerlendirmek ve mevsimin manevi hasatını toplamak her Müslüman için büyük bir fırsattır. Bu mübarek gece ve onu izleyen aylar insanlık için yanlış ve kusurlardan dönmeye vesile olmalıdır. Bu gece, günahlardan arınmak için sunulan imkân ve fırsatlar, Rabbimizin sonsuz rahmet ve mağfiretini bizlere hatırlatır. Her yıl gelen Regaib gecesi, bizlere rağbetlerimizin yalnızca Rabbimize yönelik olması gerektiğini hatırlatır. Birbirimize sevgi ve saygı ile yaklaşmamızı sağlar.

Bu gece; Sevgili Peygamberimizin mübarek dilinden dökülen dua olmuştur. Bu gece; Recep, Şaban ve Ramazan ayının mübarek kapısı olmuştur. Bu kapıdan girebilip, mutlu kurtuluşu müjdeleyen bu gecenin feyzinden, ihsanından ve bereketinden faydalanıp, Rahmet Peygamber’inin duasıyla süslenen bu mübarek gecede kurtuluşa erebilmeyi hepimize nasip etmesini Cenab-ı Hak’ tan niyaz ediyorum.

Bu mübarek günler vesilesiyle çekişmelerin ve kırgınlıkları bir tarafa bırakılması gerektiğine inanıyorum. Kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesi için bir arada olalım. Edilen duaların ve tövbelerin kabul görüldüğü, yüreklerin nurla dolduğu, Yüce Mevla’nın sonsuz affından, merhametinden ve iyiliğinden bol bol yararlanıldığı bu mübarek gecede birlik ve beraberliğimizin artması gerektiği inancındayım.

Bugün ve gecelerin en iyi şekilde değerlendirilerek, her zaman ihtiyaç duyduğumuz, sevginin tüm insanlar arasında yayılması dileğiyle, ülkemizin ve bütün İslam aleminin üç aylarını ve Regaip Kandili’ni tebrik eder, hayırlara vesile olmasını dilerim.

Ayrıntı için tıklayınız.

Comments are closed.