BÜYÜKŞEHİR 1 YILDA 523 MİLYON TL’LİK YATIRIM YAPACAK

| Haberler

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, bir yıl içinde toplam 16 büyük proje ile 523 milyon TL’lik yatırım yapacaklarını söyledi.

Bu yatırmların 5 tanesinin köprülü kavşak, diğerlerinin kültür ve kongre merkezi, bin konutluk rezerve alanı, DDY lojmanları konut projesi, panorama müzesi, fıstık parkı, Tüfekçi Yusuf Bulvarı ile Korutürk Caddesi yenileme projesi, Seferpaşa Mahallesi sokak sağlıklaştırma,  eski adliye binası restorasyonu, jandarmanın içinden yol ve bina yapımı, tramvay modifikasyonları ve iki adet spor salonunda oluşacağını belirten Şahin, “Şehre kadın eli değdiğini herkes hissedecek” dedi.

Gaziantep’e daha önemli ve güzel yatırımlar yapmak istediklerini, ancak öncelliğin altyapı ve ulaşım olduğunu ifade eden Şahin, altyapı projelerinin imarlı olduğunu ve bunun Ankara boyutunun önemli olduğunu kaydetti.

Birçok projenin Anakara boyutunun çözülmesi için aylar sürdüğünü vurgulayan Şahin, “Gaziantep bölgenin en önemli şehirlerinden biri. Bu bilinçle belediye bünyesinde birçok yeni daire başkanlığı oluşturduk. Engelliler Daire Başkanlığı, Tarımsal Daire Başkanlığı ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı kurduk. Uzmanlaşmış kadroyu işin başına geçirdik. Belediye olarak, önce büyük işlerin planlamasını yapıyoruz. Bu işler birden bire olmuyor. Ankara planlaması en az 5 ay sürüyor. Biz bu süreyi en kısa zamana indirmek için büyük çaba gösteriyoruz ve bundan sonrada göstereceğiz. Bu arada acil yapılması gereken işleri de unutmuyoruz. Bunun için ekipler gece-gündüz çalışıyor” diye konuştu.

Comments are closed.