BÜYÜKŞEHİR, BÜROSU OLMAYAN MAHALLELERE “MUHTARLIK BÜROSU” YAPIYOR

| Haberler

ŞAHİN: “BİZİM İNANCIMIZA GÖRE MİLLETİN EFENDİSİ, MİLLETE HİZMETKAR OLANDIR. SİZİN HİZMETKARINIZ OLMAK İÇİN BU YOLCULUKTAYIZ”

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, bürosu olmayan mahallelere “Muhtarlık bürosu” yapıyor.

Bu kapsamda yeni yaptırılan Şahinbey 75. Yıl Mahalle Muhtarlığı Bürosunun açılışını yapan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, belediye olarak muhtarlara her konuda destek olmaya çalıştıklarını söyledi.

Mahalle mahalle dolaşıp eksiklikleri tespit edip, üzerlerine düşen her ne varsa yapmaya çalıştıklarını aktaran Şahin, “İstiyoruz ki vatandaş memnuniyeti artsın, yaşam kalitesi artsın, hayır duaları artsın. Bizim inancımıza göre milletin efendisi, millete hizmetkar olandır. Sizin hizmetkarınız olmak için bu yolculuktayız” dedi.

Vatandaşın 1 Kasım seçimlerinde kördüğümü çözerek, kendilerine bir fırsat verdiğini anlatan Şahin, onların güvenlerine layık olmaya çalıştıklarını vurguladı.

Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 94. Yıldönümü kapsamında bir takım etkinlikler yapılacağını bildiren Şahin, “Ecdadımız bütün hesapları bozmuş, tek bu şehrin değil, bu ülkenin üzerindeki bütün oyunları bozmuş. Dünyanın tarihini değiştirmiş. Şimdi o ecdadın torunları olarak bize durmak yakışır mı? Biz daha da büyüğünü ve güzelini yapacağız” dedi.

Bu topraklar için verilen mücadelenin önemine dikkat çeken Şahin, bunun unutulmaması gerektiğini vurgulayarak, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“25 Aralığı unutmayalım, unutturmayalım. Çocuklarımıza ve gençlerimize yaşayalım ve yaşatalım. Bugün yaşadımız bu coğrafya bunu unutturmamız gerektiriyor bize. Oynanan oyunları  hep birlikte bozmamız gerekiyor. Biz hemşehrilerimize hakikaten o kadar müteşekkiriz ki. Bütün oyunları bozuyorlar ve Allah’ın izniyle, halkıyla, hükümetiyle yeni bir kalkınma yolculuğuyla bize bir fırsat veriyorlar.”

Türkiye Muhtarlar Federasyonu Başkanı Ökkeş Titiz de Şahin ve ekibine, yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

Öte yandan Büyükşehir Belediyesinin bürosu olmayan mahallelere “muhtarlık bürosu” yapmaya devam edeceği bildirildi.

Bu arada Şahin ve beraberindekiler, açılışın ardından Şehit Adem Yavuz İlkokulu ve esnafı ziyaret etti.

Comments are closed.