BÜYÜKŞEHİR HASTANESİ SAĞLIK YÜKÜNÜ SIRTLADI

| Haberler

SAĞLIKTA YÜKSEK STANDARTTA HİZMET VERİLİYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İnayet Topçuoğlu Hastanesi, sağlık hizmetinde performansıyla dikkati çekti, yüksek standartta hizmet veren hastane, son iki yılda 1 milyon 600 bin hastayı tedavi etti, kentin sağlık yükünü sırtladı.

İKİ YILDA BAŞARI YAKALANDI

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Yaşam hakkı insanın en temel hakkıdır” dedi, Türkiye’de ilk kez belediye hastanesini kurdu. Başkan Şahin, kentle birlikte büyüyen sağlık sorununa el attı, Türkiye’ye model olacak Büyükşehir Belediyesi İnayet Topçuoğlu Hastanesi’ni ek hizmet binası ile genişletti. 2 milyona dayanan Gaziantep nüfusuna sağlık hizmeti sunan hastane, kısa sürede ciddi bir yol aldı. Son iki yıldır tam teşekküllü hastaneye gelen 1 milyon 600 bin hasta, tedavi hizmetinden yararlandı.

ŞEHRİN KUZEY DOĞUSUNDA HASTANE AÇIĞI KAPATILDI

Kentin sağlık yükünü hafifletmeyi başaran hastane, tüm sosyal güvence kurumunun yanı sıra yoksul ve geliri olmayan vatandaşlara sağlık hizmeti verdi, şehrin kuzey doğusunda sağlık kurumu açığını kapatmış oldu. 128 yatak, erişkin ve yeni doğan yoğun bakımlar, üçer adet ameliyathane ve doğumhane kapasiteli hastaneye bağlı iki adet semt polikliniği ve Oya Bahadır Yüksel Psikiyatri kliniğiyle Gazianteplilere hizmet veren hastane, günlük ortalama 2 bin 500 hastaya baktı. 33 poliklinik, 40 doktor ve 325 yardımcı personelle çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi İnayet Topçuoğlu Hastanesi’ni yakından takip eden Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü, başkan Şahin’e hastanede atılan her adımı raporluyor.

Comments are closed.