BÜYÜKŞEHİR İLE BEM-BİR-SEN ARASINDA SOSYAL DENGE SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

| Haberler

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Belediye ile Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM-BİR-SEN) arasında Sosyal Denge Sözleşmesi (SDS) imzalandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in makamında düzenlenen imza törenine, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Deniz Köken, BEM-BİR-SEN Genel Sekreteri Levent Uslu katıldı.

Başkan Şahin, kentin yerel gücünü artırma hedefine doğru emin adımlarla ilerlediklerini söyleyerek, bu noktada memur ve işçilerin çok önemli olduğunu aktardı.

Şahin, şöyle devam etti: “Çalışanlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek, onların refahını, huzurunu, mutluluğunu sağlamak adına bu tür sözleşmeleri mümkün olduğu kadar güçlendirmeyi önemsiyoruz. Çalışan arkadaşlarımız kendini mutlu, huzurlu hissederse üretkenlikleri ve verimlilikleri artacak, bu da şehirdeki büyük projelere yansıyacaktır.”

Her şeyin insanla başladığını aktaran Başkan Fatma Şahin, hizmet yolculuğunun birlikte gidilecek uzun soluklu bir yolculuk olduğunu kaydetti.

BEM-BİR-SEN Genel Sekreteri Levent Uslu da sözleşmenin hayırlı olmasını temenni ederek, sendika olarak vatana ve millete hizmet etmek için çalıştıklarını belirtti.

Konuşmaların ardından Başkan Şahin ve BEM-BİR-SEN Genel Sekreteri Uslu, belediye bünyesinde çalışan 900 işçiyi ilgilendiren 2018-2019 yıllarını kapsayan sosyal denge sözleşmesini imzaladı.

Comments are closed.