BÜYÜKŞEHİR OKULLARDAKİ SPOR SALONLARINI ONARIYOR

| Haberler

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında kentte bulanan okullarda atıl durumda olan spor salonlarının onarılarak, hizmete sunulması için protokol imzaladı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, makamındaki imza töreninde, gençliğe dokunulacak en önemli alanın spor olduğunu söyledi.

Sporla ilgili altyapıyı güçlendirmeye çalıştıklarını vurgulayan Şahin, “Gençlerimizin, fikren, bedenen, geleceğe hazırlamak bizim en büyük görev alanlarımızdan bir tanesi. Gücümüzü birleştirip bu hedef kitlelerimiz üzerinde yarınlarımızı çok daha emin bir şekilde götürmemiz gerekiyor” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz da okullarda atıl durumda olan 19 tane spor tesisi bulunduğunu belirtti.

Büyükşehir Belediyesinin işbirliğiyle bu tesislerden 17 tanesinin onarıldığını dile getiren Yanmaz, şöyle konuştu:

“Bu oklarımızdan 17 tanesi sizler tarafından onarıldı. Bunların kışlık bakımları artı bu okullardaki spor salonlarının yakıtları, temizliği, hizmetlisi sizin tarafınızdan yürütülecek. Biz okul dönemlerinde bu salonlarını kullanacağız. Akşamları, cumartesi ve pazar günleri yine ‘Hayat Boyu Öğrenme ve Okullar Hayat Olsun’ projesi kapsamında burada görevlendireceğimiz beden eğitimi öğretmenleriyle gençliğimize hizmet etmiş olacak. Yani 7-24 çalışmış olacak salonlarımız. Ben katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından Şahin ve Yanmaz, protokolü imzaladı.

Comments are closed.