BÜYÜKŞEHİR TRAFİK YOĞUNLUĞUNU AÇTIĞI YENİ ALTERNATİF YOLLA ÇÖZDÜ

| Haberler

İBRAHİMLİ’Yİ ERİKÇE’YE BAĞLAYAN D-400 BAĞLANTI YOLU TRAFİĞE AÇILDI

Trafiği rahatlatmak amacıyla çalışmalarına aralıksız devam eden Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, kente yeni yollar kazandırmak için gece gündüz demeden çalışıyor. Şehrin alternatif yol ağını çeşitlendirmeyi hedefleyen Büyükşehir, bu kapsamda İbrahimli’yi Erikçe’ye bağlayan D-400 bağlantı yolunu trafiğe açtı.

Sosyal ve kültürel çalışmaların yanı sıra şehrin sıkışan trafiğini açmak için adeta seferber olan Büyükşehir Belediyesi, alternatif yol açarak belli güzergahın yükünü hafifletti. Bu doğrultuda 7 gün 24 saat çalışan Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı,  iki günlük zorlu çalışmanın ardından 4 kilometrelik uzunluğunda, 8 metre genişliğinde, çift şeritli İbrahimli’yi Erikçe’ye bağlayan D-400 bağlantı yolunu asfaltladı, trafiğe açtı, Çevre Yolu’nun yükünü aldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in trafiği rahatlatmak amacına yönelik talimatıyla çok kısa bir sürede trafiğe açılan yol, hem Çevre Yolu’nu rahatlatacak hem de alternatif yol ağına çeşitlilik kazandıracak.

Başkan Şahin, İbrahimli’yi Erikçe’ye bağlayan D-400 bağlantı yolunun trafiğe açılmasıyla trafik akışının daha akıcı ve sorunsuz ilerleyeceğini bildirdi.

Comments are closed.