BÜYÜKŞEHİR’DEN ÇİFTÇİLERE “KOYUN SÜT YEMİ” DESTEĞİ

| Haberler

Bünyesinde kurduğu Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı ile çiftçilere yönelik birçok alanda yardımlar yapan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 2 bin 251 çiftçiye “Koyun süt yemi” dağıttı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Ortadoğu Fuar Merkezi’nde düzenlenen törende, toprağın can, hayat, ana ve yar olduğunu belirterek, “Topraktan geldik, toprağa gidiyoruz” dedi.

Üzerlerinde çok büyük bir emanet ve sorumluluk olduğunu vurgulayan Şahin, “Ben yaptım oldu, benim dönenim şöyle oldu diyecek durumda değiliz. Geleceğin inşasında bu duyguyu yönetmemiz gerekiyor” diye konuştu.

Türkiye’nin dünyanın en büyük projelerini hayata geçirdiğini anlatan Şahin, sağlıkta dönüşüm kapsamında önemli projelere imza attıklarını kaydetti.

“KÜÇÜKBAŞ HAYVANIN LEZZETİNİ SOFRAYA TAŞIMALIYIZ”

Gaziantep’in gastronomi dalında, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü’nün (UNESCO) “Yaratıcı Şehirler Ağına” girerek 8’inci mutfağı olduğunu hatırlatan Şahin, şöyle devam etti:

“Bu kendiliğinden olmadı. Toprak, çiftçi, sizler, Anadolu, bu gazi şehrin kadınları, şefleri, ustaları büyük bir şekilde yaratıcılık yaptılar, biz de bunu tescilledik. Şimdi bunun da devamını getirebilmemiz için toprağı korumamız, küçükbaş hayvanın lezzetini sofraya taşımamız, çiftçimizi rahatlatmamız gerekiyor. Çiftçim başını yastığa koyduğu zaman gelecek derdi hissetmeyecek, benim çocukların ne olacak demeyecek, nasıl okuyacak demeyecek, acaba hasta olduğunda nereye götüreceğim demeyecek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ekibine güvenecek rahat bir şekilde uyuyacak.”

Anayasa değişikliği referandumuyla ilgili 16 Nisan Pazar günü yapılacak halk oylamasını da hatırlatan Şahin, “Bu şehir gazi şehir Türkiye nasıl 15 Temmuz da gazi oldu ama bizim atalarımız yüzyıl önce gazi oldu. Biz başka milletlere benzemeyiz, biz başka bir şehrede benzemeyiz. Sınav çetin olabilir ama çok çalışarak, safları sıklaştırarak, birbirimizi Allah rızası için severek bütün vesayetlere yok diyeceğiz. Artık darbe tarihlerinin bittiği, vesayet rejimlerinin bittiği, başbakanların asıldığı, 10 yıldaki darbe duruşunun bittiği bir dönemi yakalamanın günüdür 16 Nisan. Allahın izniyle, sizlerin şahitliğiyle yeniden bir destan yazacağız” diye konuştu.

AK Parti Gaziantep Milletvekili ve AK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül de Büyükşehir Belediyesine çiftçilere verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Hükümetin çiftçilere yönelik yaptığı çalışmaları anlatan Gül, “Bütün alanlarda ulaşım, sağlıkta, eğitimde olduğu gibi tarım ve hayvancılıkta da Gaziantep’e hükümetimizin çok büyük yatırımları oldu” şeklinde konuştu.

Kırsal Kalkınma Projesi kapsamında bu yıl 114 milyon çiftçilere destek geleceğini bildiren Gül, Türkiye’nin istikrarlı bir yönetime kavuşması, ekonomisi ve siyasi istikrarsızlığını tarihin çöp tenekesine atılacağı bir baharı beraber yaşayacaklarını belirterek, “İnşallah 16 Nisan’da ‘Evet’ ile beraber Türkiye daha güçlü olacak, Türkiye daha güvenli, daha istikrarlı bir Türkiye olacak” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı İbrahim Yılmaz da belediyenin çiftçilere yönelik yaptığı projeler ve verdiği destekler hakkında bilgi verdi.

Bir çiftçinin kaval dinletisiyle renk kattığı, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından Şahin’e Onursal Başkanlık Beratı verilen törende Şahin, Gül ve beraberindekiler, çiftçilere yem dağıtarak, koyun ve keçilere sembolik olarak yem verdi.

Comments are closed.