BÜYÜKŞEHİR’DEN EĞİTİME DEV İSTİHDAM

| Haberler

Eğitimde yaşanan bazı sıkıntıları ortadan kaldırmak için bir takım girişimlerde bulunan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, okulların tadilatlarından sonra şimdi de okullara istihdam sağladı.

İŞKUR İl Müdürlüğü ile yapılan anlaşma gereği bin 500 kişi 1 yıl boyunca okullarda istihdam edilecek.

Eğitim-öğretim sezonu öncesinde okulları dolaşarak içindeki eksiklikleri yerinde tespit eden Şahin, bir çok okulun tadilatının yapılmasını ve bazı okullara da spor salonu yapılması kararını almıştı. Okul yöneticilerinden gelen talepler doğrultusunda hademe alanında eksiklik yaşanmasını da es geçmeyen Şahin, İŞKUR yetkilileri ile görüşerek istihdam konusunda da önemli bir eksikliği giderdi.

Gaziantep’te “Eğitime Katkı” kampanyası çerçevesinde Milli Eğitim Müdürlüğü’ne katkı sağlamaya çalışan Büyükşehir Belediyesi, bu çerçevede istihdam ve okul tadilatında önemli eksikliği giderdi.

İŞKUR’dan gelen bin 500 işçiye Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hijyenik ve iletişim konulardan eğitimler verildi. Böylece hem işçilerin istihdam sorunu çözülmüş oldu hem de Milli Eğitim Müdürlüğü’nün okullardaki temizlik konusundaki personel açığı giderilmiş oldu.

Comments are closed.