BÜYÜKŞEHİR’DEN GAZİANTEP’E TAM TEŞEKKÜLLÜ YENİ HASTAHANE

| Haberler

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni yapılan ek binasıyla tam teşekküllü hastaneye dönüşen İnayet Topçuoğlu Hastanesi hizmete açıldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, hastanenin açılışında yaptığı konuşmada, yaşam hakkının insanın en temel hakkı olduğunu söyledi.

Eğitim ve sağlığın çok önemli olduğunu vurgulayan Şahin, son 13 yılda sağlık alanında yapılan yatırımları anlattı.

“Önce insan” anlayışıyla hizmet vermeye çalıştıklarının altını çizen Şahin, “Kadınlarımız ve çocuklarımıza öncelik verdik. Sosyal yardımları, sosyal destekleri ve sağlık sistemimizi kadınımızı ve çocuğumuzu merkeze alarak yeniden yapılandırdık” dedi.

Yerel yöneticiliğin çok önemli bir makam olduğunu, iki milyonun hayatına direk dokunduğunu ifade eden Şahin, Topçuoğlu ailesine hastaneye verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Hastanenin bulunduğu bölgede doğumhaneye çok ihtiyaç olduğunu tespit ettiklerini belirten Şahin, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Bu küçüçük bina o kadar çok hayata dokunuyorki. Bu mahalle için bu bölge bu ilçe için burasının mutlaka yaşaması ve güçlenmesi gerekiyordu. Biz el ele verdik, bir örnek oluşturduk, hayırseveriyle, belediyesiyle, devletiyle, sosyal güvenlik sistemiyle birlikte çalışılabildiğini, birlikte rahmet olduğunu, birlikte çalışıldığı zaman da güzel eserler ve iş çıkarılabildiğini gördük. Sizlere ne kadar güzel hizmet ettiğinin farkındayım ve güzel bir anket yaptırdık. Sizlere sorduk buradan memnunmusunuz diye. Bunun üzerine burayı daha da güçlendirme kararı aldık. Hepinize hayırlı, uğurlu olsun.”

SAĞLIKTA DAHA BÜYÜK ATILIMLAR YAPILACAK

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de hastanenin yapımına destek veren Fatma Şahin ve Topçuoğlu ailesine teşekkür etti.

Gaziantep’te sağlık alanında çok büyük atılımlar yapılacağını belirten Şimşek, kente sağlık alanında yapılan hizmetler hakkında bilgi verdi.

Türkiye’de toplanılan her 100 liralık verginin 21 lirasının sağlığa harcandığına dikkati çeken Şimşek, şunları söyledi:

“Sağlıkta hakikaten Türkiye çok mesafe katetti. Bizim en temel önceliğimiz sizsiniz, yani insan, beşeri sermayedir. Bugün Türkiye’de her alanda iyileşmeler devam ediyor. Hükümetimiz çalışmalarına devam ediyor. Ülkemizin geleceği herşeyden daha önemlidir. Bizim bütün bu siyasetten maksadımız neydi, vatandaşa daha iyi hizmet etmek.”

Gaziantep’e yapılacak yatırımları anlatan Şimşek, Türkiye ve Gaziantep’e daha çok hizmet için ellerinden geleni yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini kaydetti.

Gülsan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Topçuoğlu ise hastanenin hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundu.

Konuşmaların ardından Şahin, Şimşek ve beraberindekiler, açılış kurdelesini keserek, hastaneyi gezdi.

Açılışa, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, AK Parti Gaziantep milletvekilleri Nejat Koçer, Şamil Tayyar, Mehmet Erdoğan, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Daha önce tıp merkezi olarak hizmet veren İnayet Topçuoğlu Hastanesi’ne göz, doğum, ameliyathane ve yoğun bakım ünitesi eklenerek, yatılı hastaneye dönüştü. Yatak kapasitesi yeni doğan, çocuk ve yetişkin ile birlikte toplam da 62 oldu.

Comments are closed.