BÜYÜKŞEHİR’DEN MEHMET TEKERLEK’E ŞÜKRAN GECESİ

| Haberler

Gaziantep’in yardımsever gönüllüsü Mehmet Tekerlek için TRT tarafından çekilen belgeselin özel gösterimi Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde yapıldı.

“Topla dağıt, dinsin ağıt’’ sloganıyla Gaziantep’te yardıma muhtaç ailelere ulaşan Mehmet Tekerlek’in yıllardır sürdürdüğü çalışmalar TRT tarafından hazırlanan belgesel ile ölümsüzleştirildi.

“Veren el, alan el- sefer tası’’ isimli belgeselin gösterimi Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gazi Kültür A.Ş’nin organizasyonu ile yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen gösterime vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, gösterimin ardından yaptığı konuşmada, sosyal projelerin önemli olduğunu vurgulayarak, ailelere dokunmanın toplumsal boyutlarına dikkat çekti.

 YENİ NESİLLER MEHMET TEKERLEK ABİMİZİ ÖRNEK ALMALI

 Yıllardır azimle insanların yardımına koşan Mehmet Tekerlek’in bir marka olduğunu belirten Şahin, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“’Mehmet Tekerler abimiz şahsında alınması gereken dersler ve verilmesi gereken mesajlar var. İyilik yapan ve kent için hayırlı hizmetler yapan biri var ise, yaşarken, ‘Allah razı olsun’ diyelim ve bu güzelliği bir belgesele dönüştürelim dedik. Selamlık meclisi ve İrfan sohbetleri bizim sosyal ve kültürel hizmetlerimize önemli bir hale geldi. Bu anlamda güzel projeler gerçekleştirildi. Tüm emeği geçen mesai arkadaşlarımı kutluyorum’.”

Bakanlığı dönemindeki çalışmalardan da örnekler vererek ailelere dokunmanın ve onların dertleri ile dertlenmenin çok önemli olduğunun altını çizen Şahin, Tekerlek’in yıllardır yaptığı hizmetlerin değerini çok iyi bildiğini ifade etti.

Hükümetin bu konuda bir bakanlık kurduğunu hatırlatan Şahin, “Çünkü ailelerimize dokunmak ve onlara yardım elini uzatmak için diğer ilgili bakanlıklar yeterli olmuyordu. Yeni nesillerimiz Mehmet Tekerlek abimizi örnek almalı. Yardımlaşma ve dayanışma ruhumuzu her daim diri tutmamız gerek. Bu nedenle yaşarken hayırlı işler yapan insanlarımıza gerekli önemi ve değeri vermeliyiz’’ dedi.

İSRAF ÖNLENİRSE KİMSE AÇ KALMAZ

 Gaziantep’te “Topla Dağıt, Dinsin Ağıt” sloganıyla markalaşan Mehmet Tekerlek de kendisi için hazırlanan organizasyon nedeniyle emeği geçenlere teşekkür etti.

Kendisinin bir kamudan emekli olduğunu, vatana, millete hizmet olsun, kanun dışı bir iş yapılmasın diye gayret ettiğini anlatan Tekerlek, “64 yıldır aksatmadan, yorulmadan bu işi yapıyorum. İnsanlar çok israf yapıyor. Eğer israf önlenirse kimse aç kalmaz” diye konuştu.

Gaziantep’te hayırsever iş adamlarının kendisine destek olduğunu dile getiren Tekerlek, şunları kaydetti:

“TRT yetkililerine ve Büyükşehir Belediyemize gösterdikleri ilgi için teşekkür ediyorum. Bu tür çalışmaların aslında gizli kalması makbüldür. Ancak tüm kesimlere örnek olması açısından da toplumla paylaşılmasında fayda görüyorum. Gaziantep’te israfı önleyip, yardımlaşmayı pekiştirmek için çalıştım. Bu süreçte birçok hayırsever iş adamı destek oldu. Hayırlı bir yolculuğa çıkınca Allah siz yalnız bırakmıyor.”

Programın sonunda Fatma Şahin, Mehmet Tekerlek’e günün anlam ve önemini simgeleyen sefer tası hediye etti.

Comments are closed.