“Anneye Süt Bebeğe Can”Projesini İnceledik.

| Haberler

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak başlattığımız 4 yıldır aralıksız devam ettirdiğimiz ve yüz binin üstünde anne adayına ulaştığımız “Anneye Süt, Bebeğe Can” projesini yerinde inceledik. Hem dağıtım merkezini ziyaret ettik, hem de dağıtımlara da eşlik ederek anne adayı kadınların evlerine misafir olduk. Anne adaylarımızın memnuniyetleri ne kadar doğru bir projeyi hayata geçirdiğimizin en güzel ispatı oldu.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü iş birliğinde 2019 Aralık ayından bu yana sürdürdüğümüz “Anneye Süt Bebeğe Can Projesi” ile toplam 106 bin anne adayına, 4 milyon 500 bin litre süt dağıttık.

“Çok güzel bir kar var şu an Gaziantep’te. Bir taraftan kuşlarımızı besliyoruz. Bir taraftan yollarımızı açıyoruz. Bir taraftan da bizim 4 yıldan beri devam ettirdiğimiz çok güzel bir projemiz var: Anneye süt, bebeğe can” Bu nedir başkanım derseniz, hamile olan her anneye günde bir bardak içeceği sütü gönderiyoruz. 4 yıldan beri oluşan bir ekip var. 20 aracımız var. 40 personelimizle birlikte bu sistem çalışıyor. Şu anda biz 106 bin anneye ulaştık. 4,5 milyon litre de süt dağıttık. Şu anda da 18 bin aktif anne adayımıza sistemin içerisinde süt dağıtmaya devam ediyoruz. Buradaki sistem nasıl çalışıyor, göreceğiz. Şimdi hep beraber gideceğiz, annelerimize sütü nasıl vereceğiz paylaşmak istedik. Çünkü anne sağlığı, bebek sağlığı çok önemli. Doğan bebeğin sağlıklı olması lazım. Annenin süt içmesi çok önemli. Doktorlarımız yaptığımız görüşmelerde bunun çok önemli bir anne bebek sağlığı projesi olduğunu söylediler. Biz de başladık. 100 bin annemize ulaştık.

Ayrıntı için tıklayınız.

Comments are closed.