BÜYÜKŞEHİR’İN SPORA YATIRIMI DEVAM EDİYOR

| Haberler

  • 100 OKULA SPOR MALZEMESİ DAĞITILDI

 Amatör ve profesyonel alanda spora destek vermeye devam eden Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, okulları da unutmuyor.

Bu bağlamda, 100 okula spor malzemesi desteğinde bulunan Büyükşehir Belediyesi, malzeme alacak okul idarecileri ve öğrenciler için Talat Özkarslı Spor Salonu’nda bir tören düzenledi. Tören öncesi öğrencilere açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep spor kenti yapmak için çalıştıklarını ifade etti.

2 milyon nüfuslu Gaziantep’te 750 bine yakın genç nüfusun olduğunu belirten Şahin, bu genç nüfusun eğitiminin yanında sağlıklı bir şekilde gelişmelerinin de spor aktivitelerinin desteklediklerini belirtti. 100 okula spor malzemesi dağıttıklarının altını çizen Şahin, amaçlarının amatör sporları desteklemek olduğunu söyledi.

Her türlü spor faaliyetlerini desteklediklerini ifade eden Şahin, “Eğitimde önce insan dedik, sağlıkta önce insan dedik, adalette önce insan dedik, emniyette önce insan dedik, ama şimdi ben bu 4 önemli başlığa bir şey daha ilave ediyorum sporda da önce insan diyorum. Çünkü spor çok önemlidir. Çocuklarımızın eğitimli bir şekilde yoluna devam edebilmesi için zihnen, bedenen, fiziken ve ruhen gelişmesi lazım” dedi.

GAZİANTEP’E SPOR OKULU MÜJDESİ

Gaziantep’te bir spor okulu daha açılacağını müjdeleyen Şahin,        “Gaziantep’te bir spor okulunu daha açacağız. İnşallah önümüzdeki günlerde bu okulun açılışını yapacağız. Temelden öğrencilerimizi her istenilen noktada geliştirmek istiyoruz. Ve bu alanda bu verdiğimiz küçük desteklerle büyük başarılar elde edeceğinize inanıyoruz. Bu verdiğimiz destekler küçük görülebilir ama bu malzemelere erişemeyen insanların büyük fırsatları kaçırması anlamına geliyor” şeklinde konuştu.

Öğrencilerin mutlaka okulunun yanında bir uğraş alanı yapmasını isteyen Şahin, “Bugün spor malzemelerini 100 okulumuza dağıtıyoruz. Beden eğitimi hocalarımızla konuşarak ihtiyaçlarını belirledik. O okulun ne ihtiyacı varsa spor malzemeleri için hep beraber buradayız. Şehrimizin en büyük gücü genç nüfusumuzdur. Yaklaşık 750 bin 18 yaş altı gencimiz var. Şehirde yaptığımız her alanda mutlaka sporun fiziki imkânlarını koyuyoruz. Biz sporu amatör alanda destekliyoruz” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Mete Cengiz ise, başarının sadece akademik sınavlarda yüksek puan almakla olunmadığını, toplumla barışık kendini her alanda yetiştiren insanların yetişmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir de, sporun sadece kendi başına yapılamasını bir anlam taşımadığını, sporun bir bütünleyici olması gerektiğini kaydetti. Gaziantep ile şampiyon sporcuları buluşturduklarını da anımsatan Demir, ağustos ayı itibari ile Gaziantep’e 8 adet spor sahası kazandıracaklarını söyledi.

Konuşmaların ardından Başkan Şahin ve beraberindekiler törene katılan okul idarecilerine içinde; futbol topu, basketbol topu, hentbol topu, top çantası, antrenman yeleği, hız merdiveni, huni seti, slalom takım bulunan spor setinin dağıtımını yaptı.

Comments are closed.