Çanakkale Geçilmez, Geçilemeyecek…

| Haberler

Bundan tam yüzyıl önce yazılan bir kahramanlık destanıdır Çanakkale Zaferi…  Her türlü yokluk, zorluk ve imkânsızlık karşısında yılmayan, düşmanın her türlü hesabını bozarak, ölüme koşarak “Çanakkale Geçilmez” dedirten yiğitlerin tarihe düştüğü nottur.

Vatan sevgisi uğruna binlerce kefensiz kahramanın yattığı topraklarda akan kanların karışmasıyla rengi kırmızıya dönen “kanlı dere”nin öyküsüdür Çanakkale…

Omuz omuza çarpışan Mehmetçiklerin büyük fedakarlıklaryla kazanılan bu zafer; tarihten silinmek istenen bir milletin küllerinden yeniden doğuşunu sağlamış ve istiklal mücadelesi için umut ışığı olmuştur.

Türkiye üzerine hesapları olanlar bilsin ki, Çanakkale 104 yıl önce geçilmemiştir, bugün de yarın da geçilemeyecektir. Milletimizin imanı ve kardeşliği, Çanakkale ruhunun çiğnenmesine asla müsaade etmeyecektir. Çünkü 104 yıl önce olduğu gibi, bugün de vatanı için kanını dökecek yiğit de giden canının arkasından ‘Vatan Sağ Olsun’ diyecek yürek de bitmez bizde…

Çanakkale Zaferimizin yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; tarih boyunca vatanı, devleti, bayrağı için canını feda etmiş aziz şehitlerimizi, gazilerimizi ve bugünleri bize armağan eden tüm kahramanlarımızı rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.

Comments are closed.