ÇOCUK SANAT MERKEZİ KURSLARINA YOĞUN İLGİ

| Haberler

Çocuklara kültürel ve sanatsal alanlarda hizmet veren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi’ndeki etkinliklere bu yıl altıncısı düzenlenen yaz kursları, müzik enstrümanları atölyeleri ve sanatsal atölyeleriyle devam ediliyor.

2016 yılı Nisan ayından bugüne faaliyet gösteren Gaziantep Sanat Merkezi’ne çocuklar kadar veliler de yoğun ilgi gösteriyor. Çocuk Sanat Merkezi bünyesinde yer alan tasarım, seramik, resim, mozaik, ebru, el sanatları, oyuncak, çocuk tiyatrosu-drama, yöresel halkoyunları, gitar, keman, piyano (org), bağlama kurslarından 7-16 yaş gruplarında çocuklar ve gençler ücretsiz olarak faydalanıyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in de sık sık ziyaret ederek öğrencilerle yakından ilgilendiği Çocuk Sanat Merkezi, çocukların var olan yeteneklerini ortaya çıkararak ve kendilerini özgürce ifade etmelerini sağlayarak sanatsal alanda estetik duygularını geliştirmelerini hedefliyor.

Öte yandan merkezde çocukların sanatsal etkinliklere katılarak sosyalleştiği, günümüz teknolojisinin olumsuz etkilerinden uzaklaşarak paylaşım odaklı yeteneklerini arttırdıkları gözlemlenebiliyor.

SURİYELİ VE YETİM ÇOCUKLARINDA KATILDIĞI ATÖLYE ÇALIŞMALARI YAPILDI

Yaz döneminde hafta içi gerçekleştirilen altı hafta süre ile iki ayrı kurda düzenlenen ve 13 farklı branşta açılan Çocuk Sanat Merkezi 2017 Yılı Yaz Kursları’na toplam 730 çocuk katıldı.

Ayrıca “Yaz Şenlikleri” Workshop Atölyeleri kapsamında düzenlenen tasarım, el sanatları, mozaik, seramik, resim, ebru ve drama olmak üzere gerçekleştirilen 7 farklı atölye çalışmalarına ise aralarında Suriyeli ve yetim çocukların da yer aldığı 500 çocuk katılmıştır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen kültür ve sanat faaliyetlerinden (süreli kurslar, günübirlik atölyeler, sergiler, çocuk tiyatrosu oyunları vs.) 2016 Nisan ayından bu yana yaklaşık 29 bin kişi faydalanmıştır.

Comments are closed.