CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN EMANETİ EMRULLAH’DAN BAŞKAN ŞAHİN’E ZİYARET

| Haberler

EMRULLAH SAĞLIĞINA KAVUŞTU

 Gaziantep’te sokakta yapılan kına gecesi eğlencesine terör örgütü tarafından düzenlenen canlı bomba saldırısında yüzünden yaralanan ve plastik cerrahi operasyonuyla yeni yüzüne kavuşan 11 yaşındaki Emrullah Urtekin ile Plastik ve Rekonstruktif Cerrahı Prof. Dr. Mehmet Mutaf, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i ziyaret etti.

Şahin, ziyarette, Emrullah ile sohbet ederek, çok iyi gördüğünü söyledi.

Gaziantep’in yetiştirdiği önemli değerlerden Mutaf’a teşekkür ederek, onur duyduklarını belirten Şahin, şöyle konuştu:

“Bu şehrin yetiştirdiği önemli bir beşeri sermaye. Şehrimiz ve ülkemiz adına teşekkür ediyoruz, onur duyuyoruz. Sizin farklı bir dokunuşunuzla hayat bulan çok canlar var. Yine olağanüstü bir başarıya imza attınız. Anne kaburgasından kulak yaptınız. Yani bunlar olağanüstü şeyler ve bizim şehrimizden böyle bir hocamızın yetişmesi ve bu kadar uzmanlaşmasından da onur duyuyoruz. Allah razı olsun. Emrullah’ı ilk gördüğümde çok üzgündü. Şimdi okuluna gidiyor, çok güzel bir şekilde hayatına devam ediyor. Bu hocamızın beceri ve kabiliyetiyle oldu.”

Prof.Dr. Mehmet Mutaf da Cumhurbaşkanımızın emaneti Emrullah’ın yanak ve dudak bölgesindeki eksik bölgeleri dokularından faydalanarak tedavi ettiklerini söyledi.

Baba Suphi Urtekin ise böyle bir acının yaşanmamasını temenni ederek, Fatma Şahin ve Mutaf’a yaptıkları yardımlardan dolayı teşekkür etti.

Beybahçe Mahallesi’ndeki kına gecesine terör örgütü tarafından 20 Ağustos’ta düzenlenen saldırıda Emrullah Urtekin yüzünden yaralanmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kenti ziyareti sırasında Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e talimat verip küçük Emrullah’a cerrahi müdahalede bulunulmasını istedi.  Büyükşehir Belediyesi tarafından Bodrum’a götürülerek özel bir hastanede tedaviye alınan Emrullah’a, kendisi de Gaziantepli olan Plastik ve Rekonstruktif Cerrahı Prof. Dr. Mehmet Mutaf başkanlığındaki ekip tarafından cerrahi operasyonları yapılarak sağlığına kavuşturuldu.

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi farklı şekillerde yüz, el ve vücutları yanan iki çocuğun tedavisini de üstlendi. Bu kapsamda üç aylıkken yüzü yanan İbrahim ve kaynar suyla yüz, el ve vücudunun çeşitli bölgelerinde yanıklar olan Miray bebek Prof. Dr. Mehmet Mutaf tarafından tedavi edilecek.

Comments are closed.