FATMA ŞAHİN’DEN KISIKLI’DAKİ DEMOKRASİ NÖBETİNE DESTEK

| Haberler

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Kısıklı’da düzenlenen demokrasi nöbetine katıldı.

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), 15 Temmuz gecesi darbe girişimine karşı koyan kadınları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kısıklı’daki evinin önünde düzenlenen demokrasi nöbetinde bir araya getirdi. Gece boyunca süren nöbette, darbe direnişi sırasında gazi olan kadınlar sahnede yaşadıklarını anlatırken, Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı Esra Albayrak sahnede konuşma yapan kadın kahramanlar arasında yer aldı.

Sabahın ilk saatlerine kadar süren demokrasi nöbetine, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı Esra Albayrak, KADEM Başkanı Sare Aydın katıldı.

15 Temmuz gecesi yaşadıklarını anlatan Şahin, darbe girişiminin yaşandığı gün İstanbul’da olduğunu söyledi.

Bir televizyon programında girişimi kanal çalışanlarından öğrendiğini belirten Şahin, hemen Gaziantep’e dönmek için Atatürk Havaalanı’na doğru yola çıktığını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın o esnada helikopteriyle Atatürk Havaalanı’na inmek üzere olduğunu öğrendiğini aktaran Şahin,  yolda giderken darbecilerin vatandaşlara karşı ateş açtığını gördüğünü üzülerek söylerek, “Bir taraftan Cumhurbaşkanımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Bir taraftan F-16’lar alçaktan uçuyor. Ben zannediyorum ki Cumhurbaşkanımızı korumaya geldiler. Kandile atmadığı bombayı Cumhurbaşkanımıza atmaya geldiler” dedi.

Çocuklarının dedeleriyle birlikte darba girişimine şahit olduğunu dile getiren Esra Albayrak da “Ben şu anda Allah’a lütfediyorum ki 3 tane evladım var. En büyüğü 10 yaşında, en küçüğü 8 aylık. Her 3’ü de o geceye bizzat şahit oldular. Dedeleriyle birlikte şahit oldular. Allah’a hamd ediyorum ki çocuklarımıza anlatacağımız bir cesaret hikayemiz var. Onlara anlatacağımız bir fedakarlık hikayesi var. Allah’a hamd ediyorum ki bizler böyle cömert bir milletin parçasıyız” ifadelerini kullandı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ise bu destanı yazan 79 milyon vatandaşa teşekkür ederek, şunları kaydetti:

“Benim için evlatlarım için bu ülkenin son yüz yılda çıkardığı en büyük liderin yanında ona eşlik edebildiğim için Rabbime hamd ediyorum. Bu destanı yazan tüm 79 milyon vatandaşımıza Allah razı olsun diyorum. Bu süreç 15 Temmuz’da başlamadı. Bunu bilelim. 10 senedir her bir yıl farklı bir çeşitle bu ülke bir darbeyle karşı karşıya. Ama ben 15 Temmuz’dan sonra müsterihim. Niye biliyor musunuz? Olaylar olur geçer biz ondan sonra anlardık. Bugün artık tüm Türkiye olarak üzerimizde oynanmak istenen oyunu anında görüp fark edip, iradesini ve gücünü aniden sokaklara yansıtan bir Türkiye var.”

Comments are closed.