FATMA ŞAHİN’DEN ŞEHİDE VEFA

| Haberler

ŞEHİDİN EVİNİN RESTORASYONUNU GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YAPACAK

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şırnak’ın Cizre ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonda şehit olan üsteğmen Uğur Taşcı’nın ailesine sahip çıktı.

Şahin, İstanbul’da toprağa verilen üsteğmen Uğur Taşçı’nın, ailesinin bir süre önce Nizip ilçesindeki sattığı evi  satın aldığı ve tadilattan geçirdikten sonra babasına hediye etmeyi planladığı evin restoranını yapacaklarını söyledi.

Şehide Allah’tan rahmet, ailesine sabır dileyen Şahin, “Dün öğrendik ki şehidimiz kendisinin de doğduğu, babasına ait Nizip’teki bir eski evi satın aldığı, evin onarımını yaparak babasına hediye etmek istiyormuş. Annesi Emel Hanım’la konuştum, taziyemizi ilettim. Önümüzdeki günlerde İstanbul’da evlerinde de ziyaret etmeyi düşünüyorum” dedi.

Emel Hanım’a oğullarının yüce bir amaçla satın aldığı evi Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak tamir ettirmek ve eksiklerini gidermek istediklerini söyleyen Başkan Şahin, “İnşallah en kısa sürede bu tamirata başlayacağız. Şehidimizin muradı, bizim için görevdir. Üsteğmen Uğur Taşçı’nın bu dileği bizim için emirdir. Allah bize şehidimizi ve ailesini mutlu etmeyi nasip etsin” ifadelerini kullandı.

Başkan Fatma Şahin, şehidin babasına hediye etmeyi planladığı Nizip’teki evin restarasyonunun bir an önce tamamlaması için teknik ekibine talimatı verdi.

Comments are closed.