FATMA ŞAHİN’E BAŞARI ÖDÜLÜ

| Haberler

Dünya şehircilik ve kentsel tasarım projeleri alanında en profesyonel yarışması olan “Golden City Awards 2016” İstanbul Kongre Merkezi’nde yapıldı. “En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı” kategorisinde; Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin seçildi.

Dünyada Türkiye’nin de aralarında olduğu pek çok ülkede Akıllı Şehirler Zirvesi’ni düzenleyen kurum olarak tanınan Londra merkezli Eurasia Strategies LTD Belediyeler, şehircilik, kentsel dönüşüm ve hizmet projeleriyle yarışmaya katılan şehirleri buluşturdu.

Halkın verdiği oylarla gerçekleştirilen yarışmada; Yaşam Boyu Hizmet ve Başarı Ödülü, Çevre ve Şehircilik Bakanı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk’e verildi. “En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı” kategorisinde; Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin seçilirken, “En Başarılı İl Belediye Başkanı” ise Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı olarak seçildi. “En Başarılı İlçe Belediye Başkanı” İstanbul Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın seçildiği yarışmada, en başarılı kent valisi ise Bursa Valisi Münir Karaloğlu seçildi. Programda ayrıca birçok kategoride ödül almaya hak kazanan diğer belediye başkanları da ödüllerini aldı.

Comments are closed.