GAZETECİ GÜLER, GAZİANTEPLİLERE “15 TEMMUZ” U ANLATTI

| Haberler

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Selamlık Sohbetler söyleşisine katılan Güneş Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Turgay Güler, Türkiye’nin 15 Temmuz’da askeri darbe girişiminde verdiği mücadeleyi anlattı.

Güler, Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonun’daki “Dünya Yeniden İnşa Edilirken 15 Temmuz” konulu söyleşide, 15 Temmuz’da Türkiye’nin tekrardan 1915 Çanakkale destanını yaşadığını söyledi.

Türkiye’nin bu direnişi en son Çanakkale mücadelesinde gösterdiğini anlatan Güler, “15 Temmuz’da bizlere bir şeyler oldu hepimize cesaret geldi ve tüm Türkiye kendisini sokaklara döktü bu darbe girişimi durduruldu. Bu milletin selası ölmeden önce okundu. Ölümü göze alıp ülke için sokaklara döküldük. Türk millet kendi kefenini giyip demokrasi için ölüme yürüdü” dedi.

Darbe girişiminde bulunan FETÖ terör örgütüne karşı Türkiye’nin ayağa kalkarak 78 milyon ile mücadele verdiğini vurgulayan Güler, “Vatandaşlarımız çıplak eliyle bu darbe girişimini durdurdu. Bu millet şaka değil 3. Dünya savaşının önüne geçti” diye konuştu.

1 dolarlar üzerinde FETÖ’nün şifrelerinin yazılı olduğunu  belirten Güler, şunları kaydetti:

“Şifresi 1 dolar olan eylemin namusu da şerefi de olmaz. Yüreğimiz halen soğumadı. 15 Temmuz gecesi selalardan güç aldık. Vatan duygusu ile sokaklara döküldük. Bu ülkenin kurtuluşunda emeği geçen küçük büyük her kim olursa eli öpülesi insanlardır.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın siyaset hayatı boyunca yaşadığı zorlukları anlatan Güler, “Bu uzun meşakkatli bir yol, bu yolda daha çok kumpas olacak. Mesele şu: Siz Sayın Cumhurbaşkanımızla bu yolda yürüyecek misiniz yürümeyecek misiniz” şeklinde konuştu.

Söyleşinin ardından Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Güler’e yöreye ait kutnu kumaşından yapılmış şal hediye etti.

Comments are closed.