GAZİ MUHTARPAŞA BULVARI HİZMETE AÇILDI

| Haberler

‘Sokak Sağlıklaştırma Projesi’ kapsamında düzenlemesi yapılan Gazi Muhtarpaşa Bulvarı açılışı, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Eski İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu ve AK Parti Gaziantep milletvekilleri ile vatandaşların katılımıyla gerçekleşti.

Gazi Muhtarpaşa Bulvarında gerçekleşen etkinlikler çerçevesinde Büyükşehir Belediyesi evshipliğinde Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) ve Türkiye Ekonomi Bankası’nın (TEB) sponsorluğunda düzenlenen sokak tenisi şenliği de yapıldı.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, TTF Başkanı Cengiz Durmuş ve TEB Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi maç yaptı. Sokak tenisinin daha yaygın hale gelmesi için çalışmaların devam ettiğini aktaran Şimşek, bu sporu sokağa indireceklerini ve her kesimin oynayabileceği bir spor haline getireceklerini ifade etti.

ŞAHİN: “SOKAK TENİSİNİ SEVDİRECEĞİZ”

Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin ise, sokak tenisinin Gaziantep’te sevilmesi için gayret göstereceklerini ve birçok sokakta turnuvalar düzenleyebileceklerini kaydetti. Daha sonra yenilenen Gazi Muhtarpaşa Bulvarı ile Nişantaşı Sokağı’nı gezen katılımcı heyet, şenliğe katılan Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Futbol Akademisi öğrencileri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Futbol Akademisi öğrencileri, vatandaşlar ve katılımcıların da oynadığı sokak tenisinde ortaya güzel görüntüler çıktı.

ÇİÇEK VE AKSU GAZİ MUHTAR BULVARI’NI GEZDİ

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Eski İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu, AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer ve Mehmet Erdoğan’ın yanı sıra Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, yenilenen ve modern bir görüntüye kavuşan Gazi Muhtarpaşa Bulvarı’nı gezerek esnaf ve sokak sporu yapan gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdiler.

GAZİANTEP AYNA GRUBUNU AĞIRLADI

Gazi Muhtarpaşa Bulvarı’nın açılış programında yer alan Ayna Grubu konserine genç izleyiciler büyük ilgi gösteri. Saatler öncesinden konser alanına gelen Gaziantepliler Ayna Grubu ile eğlenceli bir akşam geçirdiler. Konserine ‘Kiziroğlu Mustafa Bey’ türküsü ile başlayan Ayna Grubu, Gazianteplilere güzel anlar yaşattı.

Ayna Grubu’nu ve yenilenen Gazi Muhtarpaşa Bulvarı’nı Gaziantepliler ile buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Deniz Köken, organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konser sonrası Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Osman Toprak ve Genel Sekreter Deniz Köken Ayna Grubu’na çiçek ile Gaziantep’e özgü kutnu kumaşı hediye ettiler.

BULVARA NELER YAPILDI?

Atatürk Kan Merkezi’nden başlayan çalışmalar tramvay hattı ve Nişantaşı Sokağa kadar yenilendi. GASKİ, bulvarın alt yapısını tamamlarken, üst yapı çalışmalarını ise Fen İşleri yaptı. Havai hatların (elektrik, telefon vs.) tamamının yer altına alındığı bulvarda, görüntü kirliliği oluşturan panolar ise kaldırıldı.

35 bin metre kare kaldırımın granitle kaplandığı Gazi Muhtarpaşa Bulvarına; 200 yeni ağaç, 2,5 kilo metre gidiş-geliş asfaltı yenilendi. 3 şeritli olan yol 4 şeride çıkarılırken, araç cepleri de disipline edildi. Ortalama 150 adet modern aydınlatma direkleri dikilirken, bu direklerin arasında taklar yerleştirildi. Bulvara yeni kent mobilyaları yerleştirildi ve yeni görseller eklendi.

Comments are closed.