GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ŞAHİN:

| Haberler

“HAYIR’ ÜZERİNE KURULMUŞ SİYASETE SAHİP,

SÜREKLİ MASADAN KAÇAN BİR PARTİNİN BUNA

 HAKKI OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, katıldığı Gaziantep Medya Platformu’nun ödül töreninde, hükümetin Suriye politikasını eleştiren MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ’a cevap verdi.

Toplantıda tekrardan söz alarak kürsüye çıkan Şahin, Özdağ’ın konuyla ve toplantının anlamıyla hiç ilgisi olmayan bir şekilde hükümeti Suriye politikasından ötürü eleştirdiğini söyledi.

Şahin, şöyle devam etti:

“Siyasetle hiç ilgisi olmayan bir yerde, şehrimizin tüm partilerden milletvekillerinin dayanışma göstermesi gereken bir toplantıda seçim propagandası yapmaya çalıştı. Oysaki o toplantının amacı şehrimizdeki birlik duygusunu pekiştirmek, şehrimizin temel güçlerinden sanayicilerimizi ve şehrimize değer katan diğer unsurları bir araya getirmekti. Gazi şehrimizi daha ileriye taşıyacak birliği kuvvetlendirmek, safları sıklaştırmaktı.Sayın Özdağ, partimizin milletvekillerinin ve diğer yetkililerin herhangi bir cevap hakkı kullanamayacağı bir noktada bu eleştirileri getirince ben de söz alarak onun söylemlerine cevap verdim. Naçizane derdimizi iyi anlattığımı sanıyorum. “Hayır” üzerine kurulmuş siyasete sahip, sürekli masadan kaçan bir partinin buna hakkı olmadığını düşünüyorum. Bunu da açık açık anlattım.”

Comments are closed.