Gaziantep Büyükşehir Ev Sahipliğinde Tded 7’nci İstişare Ve Değerlendirme Toplantısı Gazi Şehrimizde Yapılıyor.

| Haberler

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliği ve destekleriyle Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği’nin (TDED) 7’nci İstişare ve Değerlendirme Toplantısı Gazi şehrimizde yapılıyor.

Şuranın açılış toplantısında ülkeler ve milletler için dilin önemi, dilde yaşanan bozulmalar ve alınacak önlemler, Türkçe’nin serüveni, modern hayatın getirdiği yenilikler ile bilim ve sanatın gelişmesinde dilin zayıflamaması için gereklilikler üzerine durduk.

Toplantıda ayrıca Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin dil, sanat ve kültür üzerine son yıllarda yapılan çalışmalar katılımcılara anlattık, slaytlar eşliğinde gösterdik.

BURADAKİ BÜYÜK FOTOĞRAF BİZE BÜYÜK BİR VİZYON VERİYOR

Gaziantep, medeniyet, kültür, vicdan, merhamet özellikleriyle özel bir şehir,bu toplantı şehre çok yakıştı. Az söz, derin, güzel söz söylemek çok önemli. Gaziantep’e baktığımızda biz küçük Buhara’yız. Büyükşehir Belediyesi olur olmaz ilk iş olarak İstanbul örneğini inceleyerek Gazi Kültür’ü kurduk. Gaziantep’in her yönüyle irdelendiği 61 kitap çıkardık. Bu şehirde 160 divan şairi var. Buradaki büyük fotoğraf bize büyük bir vizyon veriyor. Biz bunu başarabiliriz. İkinci dönem bunun için gençlere, değerler eğitimine yönelik birimler kurduk. Valiliğimizle birlikte kütüphanelerimiz için yüzbinlerce kitap alıyoruz. Ne kadar okursan o kadar düşünür icraat yaparsın.

Toplantıya AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Mehmet Erdoğan, Derya Bakbak, Müslüm Yüksel, Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı, derneğin genel merkez yönetim kurulu üyeleri, şube başkanları ve yöneticileri katıldı.

Ayrı için tıklayınız.

Comments are closed.