Öğretmenlere Bisiklet Dağıtımı Yaptık

| Haberler

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde 7 okulumuzun öğretmenlerine 736 bisiklet dağıtımı yaptık.

Şehitkamil Belediyesi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Türkan Altun ve Avukat Mehmet Altun Anadolu Lisesi, Ayvaz Burçkan Anadolu Lisesi, Şehit Cuma Akıl Anadolu İmam Hatip Lisesi, Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi, Adil Sani Konukoğlu Spor Lisesi, Şehit Adem Özen Anadolu Lisesi Gazişehir İl Öğrenci Meclisi öğretmenleri ve tüm personellerine 736 adet bisiklet hediye ettik.

BİSİKLET BİLİMSEL OLARAK ARTIK ŞU ANDA DÜNYANIN EN SAĞLIKLI YEŞİL ULAŞIM ARACI

Ulaşım master, eğitim master planlarını yaptık.  Bisiklet yolları yaptık. Bisikletlerin daha fazla dağıtılması için büyük bir gayret gösteriyoruz.  Çünkü hem sağlam kafa sağlam vücutta bulunur hem de bilimsel olarak artık şu anda dünyanın en sağlıklı yeşil ulaşım aracı bisiklet. Bunun için kullanacağız. Örnek olan kullanacak. Öncü olan kullanacak. Öğretmenler kullanacak.

SİZ BİZİM EN BÜYÜK ZENGİNLİĞİMİZ, EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ, YARINLARIMIZSINIZ

Siz bizim memleketimizin yetişmiş insan gücüsünüz. Evlatlarımızı teslim ettiğimiz hazinemizsiniz. Siz bizim en büyük zenginliğimiz, en büyük gücümüz, yarınlarımızsınız. Biz cumhuriyetin 100’üncü yılındayız. Bugün okullarımızın içerisinde şehitlerimizin adını verdiğimiz okullarımız var. Bu şehre hizmet veren, adını yazdıran yüzüncü yılda okullarımız var.  Bunların her biri yetişmiş insan gücü, beşeri sermaye.

Şu coğrafyanın yaşadıklarına bakınca yüz yıl önce ecdat ne yaşıyorsa bugün aynısını yaşıyoruz. Ne kadar güçlüsün sorusuna cevabımız şu, senin ne kadar yetişmiş adamın var. Ne kadar hocan var. Siz varsınız. Siz bizim yarınlarımızsınız. Siz bizim Mimar Sinanlarımızsınız. Siz bizim Aziz hocalarımızsınız. Öyle güzel evlatlar yetiştiriyorsunuz ki.670 bin öğrencimiz var. Nasıl bir büyük hazine. Kurucu aile bakanlığı yaptığım dönemde hem bu şehrin eğitimi için hem ülkenin eğitimi için yapılması gereken ne varsa onu yapmaya çalıştık. Akıllı Şehir Gaziantep için bilgi ekonomisi için çok önemli. Dört üniversitesi olan ilk 5 şehiriz. Çok güzel bir atasözü var: ‘Bir yıllık hedefin varsa pirinç ek, on yıllık hedefin varsa ağaç dik, yüz yıllık hedefin varsa insan yetiştir.’ Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu cumhuriyetin 100’üncü yılında çok güzel insan yetiştirdik.

Ayrıntılar için tıklayınız.

Comments are closed.