GAZİANTEP HAYVANAT BAHÇESİ’NE ZİYARETÇİ AKINI

| Haberler

Gaziantep Hayvanat Bahçesini, 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde yaklaşık 90 bin kişi ziyaret etti.

Gaziantep Hayvanat Bahçesi, Türkiye’nin her ilinden ziyaretçi ağırlarken, yurtdışından da özellikle Ortadoğu ülkelerinin tercih ettiği mekanların başında geliyor.

9 günlük Ramazan Bayramı tatili öncesi hazırlıklarını günler öncesi tamamlayan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, gösterilen ilgiden memnun. Ramazan Bayramı tatilinde, aralarında yabancı turistlerin de bulunduğu yaklaşık 90 bin kişi hayvanat bahçesini ziyaret etti.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler, yaptığı açıklamada, 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinin en iyi şekilde değerlendirilmeye çalışıldığını söyledi.

Tatilde yaklaşık 90 bin kişiyi ağırladıklarını bildiren Özsöyler, “Komşu vilayetlerin yanı sıra İstanbul, Ankara ve İzmir gibi şehirlerden misafirlerimiz oldu. Bunun dışında yabancı turistleri de görmek bizleri mutlu etti. Ziyaretçilerimiz özellikle zürafa Şakir ve Selvi’ye yoğun ilgi gösterdi” dedi.

Bu arada Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’de hayvanat bahçesini ziyaret ederek zürafa Şakir ve Selvi ile yakından ilgilendi. Vatandaşlardan yoğun ilgi gören Şahin, ayrıca, fok gösterisini izledi.

HAYVANAT BAHÇESİ’NE 6 AYDA 1 MİLYON 875 BİN ZİYARETÇİ

Öte yandan 300 türde 7 binden fazla hayvana ev sahipliği yapan Gaziantep Hayvanat Bahçesini 2016 yılının ocak ayından itibaren 1 milyon 875 bin kişi ziyaret etti.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından 2001’de hizmete açılan hayvanat bahçesine gelen ziyaretçiler, geniş bir alana yayılan arazide özel turlarla hemen her türden hayvanı görme fırsatı buluyor.

Açıldığı günden bu yana büyük küçük herkesin ilgisini çeken hayvanat bahçesinin 1 milyon metrekarelik alana sahip. Kurulduğu ilk yıllarda 650 bin civarında ziyaretçi sayısına ulaşan hayvanat bahçesi, şimdilerde ise yıllık ziyaretçi sayısı milyonla ifade edilir hale geldi.

Geçen yıl 3 milyon kişi tarafından ziyaret edilen, Safari Parkı ve fok evinin de açılmasıyla ziyaretçi sayısında artış gözlenen Gaziantep Hayvanat Bahçesi, bu yıl ise 3 buçuk milyon ziyaretçi hedefliyor.

Gaziantep halkının yanı sıra çevre illerden de çok sayıda kişiyi ağırlayan hayvanat bahçesi, başta Ortadoğu ülkeleri olmak üzere Almanya, Fransa, İngiltere, Hollanda ve Rusya’dan gelen turistlerden de yoğun ilgi görüyor.

Comments are closed.