GAZİANTEPLİ MUHTARLAR DEMOKRASİ İÇİN YÜRÜDÜ

| Haberler

Gaziantep’te FETÖ’nün darbe girişimine karşı tutulan demokrasi nöbetine Gaziantep’teki muhtarlar Büyükşehir Belediyesi organizasyonu ile katıldı.

Kentin farklı noktalarından da Demokrasi Meydanı’na gelen binlerce vatandaş, ellerindeki Türk bayraklarıyla terör örgütünü ve darbe girişimini protesto etti.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi önünde toplanan muhtarlar ve onlara eşlik eden Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Osman Toprak, ellerinde bayraklarla Büyükşehir Belediyesi bandosu eşliğinde meydana yürüyerek, “demokrasi nöbeti”ne katıldı.

Demokrasi nöbetine katılan eski bakan Hasan Celal Güzel de burada yaptığı konuşmada, FETÖ’nün hainler çetesi olduğunu ve Müslüman Türk milletinin ve İslam’ın yıkılması için darbe teşebbüsünde bulunduğunu söyledi.

Bu girişimin basit bir hareket olmadığına işaret eden Güzel, “Bir zamanlar kendisini gerçekten senelerce din adamı zannettiğimiz, cemaat lideri zannettiğimiz, bütün inanan insanlar olarak desteklediğimiz, ‘Cumhuriyet döneminden bu yana inanan insanlar ezildi, sahip çıkalım’ dedik ve her defasında onlara imkan sağladık. Ne oldu, bizi sırtımızdan hançerlediler” dedi.

Daha sonra Erdoğan’ın Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nin açılışı ile Şehitleri Anma Programı’ndaki konuşması, Demokrasi Meydanı’ndaki ekranlara yansıtıldı. Erdoğan’ın konuşması sırasında vatandaşlar sık sık slogan attı.

Grup Tillo’nun ilahi söylediği demokrasi nöbetine Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar ve Büyükşehir Belediyesi Başkanvekilleri de katıldı.

Comments are closed.