GAZİANTEPLİ MUHTARLARDA YENİ DÖNEM: MUHTAR İLETİŞİM SİSTEMİ

| Haberler

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi şehirde bulunan muhtarlar için yeni bir sistem başlattı. Belediye, muhtarların yazılımını kolaylaştırmak için online sisteme geçti. Artık muhtarlar belediye ile olan ilişkilerini internet ortamından takip edebilecek.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in önerileri ile Halkla İlişkiler Dairesi Muhtarlar Şube Müdürlüğü bünyesinde ‘Muhtarlar İletişim Sistemi’ kuruldu. Sistemi ile Gaziantep’te bulunan 784 mahalle muhtarının iş yükü daha da hafifleyecek.

Belediye bünyesinde ‘Muhtarlar Şube Müdürlüğü’ kurduktan sonra muhtaralara yönelik birçok projeleri geliştiren Büyükşehir Belediyesi, son olarak muhtarların iş yükünü azaltmak için muhtarların dilekçe ve şikayetlerini online sisteme taşıdı. Köylerden mahalleye dönüşen birimler ile toplamda 784 mahalle muhtarına hizmet veren Büyükşehir Belediyesi, mesafe olarak çok uzak olan mahalle muhtarı ile merkezde iş yoğunluğundan belediyeye gelemeyen muhtarların işini kolaylaştırdı. Artık muhtarlar belediyeye gelmeden muhtarlık ofisinden dilekçelerini veya belediye ile ilgili çeşitli bilgileri bilgisayar ortamında “Muhtarlar İletişim Sistemi” ile iletebilecekler.

Muhtarlar aynı zamanda; sistem sayesinde dilekçesinin durumunu, hangi aşamada olduğunu, taleplerinin ne zaman ve nasıl karşılanacağını da takip edebilecekler. Büyük oranda zaman kaybını engelleyecek olan sistemi hizmete girmiş kullanmaya başlayan muhtarlardan da büyük bir beğeni aldı.

Bilgisayar ortamında https://cbs.gantep.bel.tr adresinden giriş yapan bir muhtar, kullanıcı adı ve şifresi ile talep ettiği konu üzerinde formunu doldurarak belediyeye gönderebiliyor.

Comments are closed.