Gaziantep’te Kamil Ocak İsmini Yaşatacak Yeni Bir Spor Kompleksinin Temelini Attık!

| Haberler

TEMELİNİ ATTIĞIMIZ TESİS, 3 BİN 200 KİŞİ KAPASİTELİ OLACAK

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak 3 bin 200 kişi kapasiteyle hizmet verecek olan Kamil Ocak Kapalı Spor Salonu’nun temelini törenle attık.

Kente kazandırılacak yeni spor kompleksi, 11 bin metrekare alan üzerinde 4 kat şeklinde tasarlandı. Tesiste sporcu antrenman alanları, basın toplantı salonu, doktor, hakem ve idari odaların yanı sıra 15 adet loca, 1 adet VIP salon ile 10 farklı branşa hitap eden spor odaları bulunacak.

BU SPOR SALONU, ULAŞILABİLİRLİK AÇISINDAN ÇOK ELVERİŞLİ BİR YERDE BULUNACAK

Bazen yaptığın işler tam yerine oturuyor. Burası mekansal planlama olarak çok önemli bir muhit. Şehitkamil’in nüfusu 1 milyona dayandı. Dolayısıyla bu ilçede, kendi ihtiyacını kendisinin giderebileceği altyapıyı oluşturmak gerekiyordu. Tesislerde ulaşılabilirlik çok önemli. Bu spor salonu, ulaşım açısından çok elverişli bir alanda hizmet verecek. Bu alanın alt tarafında Gaziray, üst tarafında ise 200 bin metrekare yeşil alan var. Ayrıca bisiklet yollarının yapıldığı bir alan var.”Salona ismi verilen Kamil Ocak’ın eğitim hayatı ve spor kariyerinden de bahseden Başkan Şahin, “Eski dönemlerde matematik ve fen çevresinde ağırlıklı olarak ilerleme kaydediliyor, genel itibariyle spora teşvik yapılmıyordu. Bu bakış açısının hakim olduğu ortamda Kamil Ocak milli basketbolcu oldu. Zihinsel dönüşüm için Kamil Ocak’ın spor kariyeri çok önemli. Gaziantep’te Kamil Ocak adıyla spor çatısı altında bir zihinsel dönüşüm gerçekleşiyor. O yüzden Kamil Ocak’ın babası Mustafa dede efendiyi rahmetle ve minnetle anıyoruz.

Ayrıntılar için tıklayınız.

Comments are closed.